İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ın Görülmesi Gereken En İyi Kamera Testi

Apple, iPhone 6s ve iPhone 6s Plus üzerinde özellikle kamera konusuna odaklanarak fotoğraflar ve videolar adına daha iyi sonuçların yakalanmasının önünü açmış durumda. iPhone 6s ve 6s Plus kullanıcıları hali hazırda 12 megapiksel fotoğraflar ve 4K videolar hakkında övgülerini bir bir sıralıyorlar. İnternet üzerinde yüzlerce test videosu da mevcut. Kaynakların artması elbetteki kimi zaman kafa karıştırıcı olabiliyor. Böyle durumlarda daha profesyonel gözden gelen değerlendirmeyi yorumlamak daha doğru oluyor.

iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ın kamerası, testlerde DSLR fotoğraf makineleri dahil olmak üzere pek çok akıllı telefon kamerası karşısında daha üstün bir performans göstererek kendinizi kanıtlamış durumda. 6s ve 6s Plus’ın kamerası profesyonel fotoğrafçı Austin Mann tarafından derinlenmesine incelendi. 4K video ve 12 megapiksel fotoğraf konusunda testlerini yapan Austin’in paylaştığı detaylar dikkat çekici.

Austin testlerini yaparken 2121 fotoğraf, 55 panoroma, 237 hızlı ve ağır çekim dahil 1310 video kaydı yaptı. Testlerinde iPhone tripodu kullanan Mann, mobil fotoğrafçılığın benzersiz bir avantaja sahip olduğunu ve bu sektörün artık hareketli olduğuna vurgu yaptı.

iphone-6s-kamera-testi

Test sonuçlarına göre kaliteli fotoğraflar için özellikle iPhone 6s Plus’ın tercih edilebileceği belirtiliyor. iPhone 6s Plus’ın kamerası ile video ve fotoğrafların çözünürlüğünün oldukça tatmin edici olduğunu vurgulayan Austin, düşük ışık ve selfie kamera performansının çok iyi olduğunu belirtiyor. iPhone 6s’inde benzer sonuçlar verdiğini belirten Austin, düşük ışık testlerinde de şaşırtıcı sonuçlarla karşılaştığını ve mobil fotoğrafçılıkta DSLR makinelerin hızlı bir şekilde düşüşe geçtiğini vurguluyor.

Live Photos (Canlı Fotoğraflar) özelliğini de test eden Austin, bu yeni fotoğraf teknolojisinin çığır açıcı ve farklı olduğunu özellikle vurguluyor.

iPhone 6s ve iPhone 6s Plus yardımıyla çarpıcı görüntüleri bir araya getiren Austin, özel bir video da paylaştı. Aşağıdaki videoyu tam kalite görünümü için “HD” olarak izlemenizi öneririz.