Şimdi yükleniyor

En İyi iPhone Kamera Uygulamaları (2019)

kamerakapak

En İyi iPhone Kamera Uygulamaları (2019)

Son Güncelleme tarihi 19 Mart 2024 by Teknoloji Haber

En İyi iPhone Kamera Uygulamaları (2018)

teknik destek

Apple kullanıcıları arasında fotoğraf çekmeyi, paylaşmayı ve çeşitli efektler vererek resimleri daha güzel hale getirmek isteyen insanlarımızın olduğunu biliyoruz. Özellikle çekilen resimleri düzelttikten ve efekt ekledikten sonra paylaşıp, gelen beğeni sayılarını izlemek herkese güzel bir keyif verecektir. Bizler de, çektiğiniz resimler sade durmasın diye sizler için en iyi iPhone kamera uygulamalarını sıraladık.

2018 En İyi iPhone Kamera Uygulamaları

Çektiğiniz resimleri daha güzel bir hale getirmek için AppStore bünyesinde onlarca programla karşılaşabilirsiniz. Birçok program sizin işinizi göremezken, biz sizlere en yararlı ve en fazla seçeneği bulunan programları sıralıyoruz.

ProCamera

ProCamera uygulaması dışarıdan çok sade görünse de, kullanımı çok rahattır ve tüm isteklerinizi karşılama kapasitesine sahip gelişmiş bir programdır. ProCamera programı ile isterseniz otomatik efektler verebilir, isterseniz de manuel kullanım alanına girerek kendi işinizi kendiniz halledebilirsiniz. Net fotoğrafların çekimi için ideal olan ProCamera ISO, beyaz dengesi, örtücü hızı, bağımsız odaklama ve diyafram ayarı gibi ince detayları da barındırıyor.

procam En İyi iPhone Kamera Uygulamaları (2019)

Çektiğiniz fotoğrafa, Histogram alanından bakarak aşırı gölge veya aşırı parlak yerleri de kendiniz tespit ederek fotoğraf eşitliğini rahatlıkla sağlayabiliyorsunuz. Zamanlayıcı, kare dengeleme sistemi ve maksimum kaliteyi barındıran ProCamera, JPEG sıkıştırma oranınızı bile ayarlamanıza olanak sağlıyor. Ayrıca programı video kayıt ve QR kod tarama gibi özelliklerde de kullanabiliyorsunuz.

Camera+

ProCamera uygulamasından sonra bir diğer programımız olan Camera+ programını da ele alabiliriz. Bu programda da ProCamera gibi ISO, beyaz dengesi, örtücü hızı ve bağımsız odaklama gibi özellikler bulunuyor. Ayrıca beyaz dengesini ve ufuk çizgisi gibi özellikleri de kendiniz manuel olarak ayarlayabiliyorsunuz.

camera En İyi iPhone Kamera Uygulamaları (2019)

Camera+ programıyla video kayıt edilmediğini de belirtebiliriz. Ayrıca aşırı yüksek kaliteli resimler elde etmek isterken, program aniden kapanabiliyor. Programı tekrar açarak denemelerinize devam edebiliyorsunuz.

ProCam 5

Bir diğer uygulamamız olan ProCam 5, sizlere daha fazla özellik sunacaktır. Manuel kontrolleriyle, video kaydıyla ve çeşitli çekim modları seçenekleriyle, en kötü ortamlarda bile harika fotoğraflar yakalayabiliyorsunuz. ProCam 5 uygulamasında yine diğer uygulamalarda olduğu gibi manuel ayarlama, ISO, beyaz dengesi  ve örtücü hızı gibi seçenekler bulunuyor.

procam5 En İyi iPhone Kamera Uygulamaları (2019)

Ayrıca diğer shop programlarıyla yapmak istediğiniz kırpma, kare oranı ayarlama ve diğer seçenekleri de ProCam 5 uygulamasında yaparak kolayca kaydedebiliyorsunuz. Çektiğiniz resimlerin daha hoş bir havaya girmesini isterseniz, bu program ile arka plan müzikleri de ayarlayabiliyor ve resme gömebiliyorsunuz.

Enlight Quickshot

Son uygulamamıza baktığımız zaman da kullanımı kolay, fazla yer kaplamayan ve bir o kadar da sade bir uygulamayla karşılaşıyoruz. Programın içerisinde yapay zeka sistemi bulunduğu için istediğiniz ışık ortamında, istediğiniz kareleri kolayca yakalayabiliyorsunuz.

enlight En İyi iPhone Kamera Uygulamaları (2019)

Ayrıca toplu düzenleme araçlarıyla, manuel kırpma seçenekleriyle ve onlarca filtreyle karşılaşacağınız programda, HDR, hızlı çekim ve kaliteli fotoğraf düzenleme seçenekleri de yer alıyor. Kullanımı kolay ve hafif olan Enlight Quickshot, sizleri daha müthiş fotoğraflar yaratmak için bekliyor.

 

teknik destek