İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone 6s ve Samsung Galaxy S7 Kamera Karşılaştırması

Samsung Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge’nin tanıtılmasının ardından kamerası hakkında pek çok şey söylendi ve gözüken o ki bir süre daha konuşulmaya devam edecek. Samsung’un yeni amiral gemisi gerek tasarımı gerek kamera çözünürlüğü ile oldukça sağlam geldi. iPhone 6s ve iPhone 6s Plus ile aynı çözünürlükte gelmelerine rağmen farklı sensörlerin kullanılması ile Galaxy S7 ve S7 Edge‘nin arka kamerasının farkı ortaya çıktı. Özellikle düşük ışıklı ortamlarda başarılı çekimleri ile son iPhone modellerini arkasında bıraktı.

teknik destek

Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge ikilisi, iPhone 6s’e göre gelişmiş sensör piksel teknolojisi, daha geniş diyafram, OIS ve daha fazla kamera özellikleri ile geliyorlar. Diğer birçok Android telefonlarının da kağıt üzerinde iPhone 6s’ten daha iyi ses ve kamera çözünürlüğü sunduğunu görebilirsiniz. Ama gün içerisindeki performansları ne yazık ki iPhone kameralarının performanslarını yakalayamıyorlar bile.

Galaxy S7 ve S7 Edge, Amerika Birleşik Devleti başta olmak üzere diğer önemli pazarlarda 11 Mart’ta satışa sunulacak. O zaman kadar iPhone 6s ve Galaxy S7‘nin hangisinin kamerasının daha iyi olduğunu söylemek kesinlikle güç olacaktır. PhoneArena Galaxy S7 ve iPhone 6s’in kamera performansları için tanıtımın gerçekleştirdiği gün birkaç hızlı test gerçekleştirmiş.

iPhone-6s-Kamera

Samsung-Galaxy-S7-Kamera

iPhone-6s-ve-Galaxy-S7

Galaxy S7 fotoğraf çekimlerinde gelen ışığı f / 1.7 aralığı sayesinde daha açık ve parlak hale getirebiliyor. iPhone 6s sadece f / 2.2 lens ile birlikte gelmesi sebebi ile düşük ışık performansı biraz daha düşük kalıyor. Böylece Galaxy S7’nin 12 megapiksel kamerası iPhone 6s’in kamerasına göre daha az ışıkta yüksek performans gösterebiliyor. Ayrıca iPhone 6s’de, Galaxy S7’de yer alan OIS özelliğinin de yer almadığını belirtelim. OIS sadece iPhone 6s Plus’ta yer alıyor. Bu arada OIS’in optik görüntü sabitleme özelliği olduğunu da belirtelim.

Bu noktada kazanan şu oldu demek zor. Tabi fotoğraflara bakıldığı zaman Galaxy S7’nin daha başarılı olduğunu söyleyebilirsiniz ama örneklerin tam çözünürlükte hallerine bakmadan bunu söylemek yanlış olacaktır. Galaxy S7 daha geniş diyaframa sahipken iPhone 6s’in daha küçük diyaframa sahip olduğunu belirtelim.

Hele ki Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge’nin iPhone 6s ve iphone 6s Plus’ın tanıtılması ve piyasaya sürülmesinden 5 ay sonra tanıtıldığını ve daha iyi özelliklere sahip olduğunu belirtelim. Jenerasyon olarak Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge’nin karşılaştırma noktasında en doğru rakipleri iPhone 7 ve iPhone 7 Plus olacaktır. Apple’ın 800’den fazla mühendisinin de sadece iPhone 7’nin kamerasını geliştirmek ve iyi değil en iyi hale getirmek üzere görev aldığını da hatırlatalım.

müşteri hizmetleri