iPhone 7 Büyük Bir Başarı mı Yoksa Hayal Kırıklığı mı?

iphone_7-cin

Apple’ın 2016 yılı son çeyrek kazanç raporunu açıklamasına daha hatrı sayılır bir süre var. Analistler bu sebeple Apple’ın iPhone 7 ile de satışlarını arttırdığı bu son çeyrekle ciddi ciddi ilgileniyorlar. Ve sorulan soru ise şu; iPhone 7 büyük bir başarı mı yoksa hayal kırıklığı mı? Bu yazımızda buna cevap bulmaya çalışacağız.

iPhone 7’den daha çok iPhone 7 Plus kullanıcının hedefinde. Çift lensli iSight kamera onu daha cazip kılıyor. Şirketin kamera yönü ile de büyük bir satış stratejisi güttüğünü belirtelim. Özellikle yepyeni renk seçeneklerinden Simsiyah’ı iPhone 7 ve iPhone 7 Plus için sadece 128-256GB varyantlara münhasır kılan şirketinde burada satış stratejisi güttüğünü belirtelim. Hal böyle olunca özellikle 128 GB Simsiyah iPhone 7 Plus stokları yeni nesil iPhone’un lanse edildiği ilk günden bu yana karşılanamıyor.

Elbetteki tüm bunlarında şirketin 2016 mali yılı 4. çeyrek kazanç raporunda alenen görünecek sonuçlarıda beraberinde getireceği açık. Analistler bu noktada özellikle yeni nesil iPhone’un tedarikçilerinin 2016 mali yılı çeyrek sonuçlarına bakarak söylüyorlar. TMSC’nin son yıllardaki rekor seviyede gelir elde etmesinin ana sebebinin iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın  olduğunu söylüyorlar.

Samsung’un büyük bir fiyasko ile sonuçlanan Galaxy Note 7 serisinin de bitirilmesi elbetteki Apple’ın potansiyelini daha da güçlü kılıyor. Şirketin sırf bu sayede sadece iPhone 7 için olmasa da en az 14-15 milyon adet fazladan iPhone satacağıda gelen bilgiler arasında.

Apple’ın 2016 mali yılı 4. çeyrek sonuçlarını 25 Ekim’de duyuracağını belirtelim. Şirketin yine eşi benzeri görülmemiş rekor sonuçlarla karşımıza çıkması bekleniyor.

Comments are closed.

error: Çok sık deneme yapıyorsun !!