İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone 7 Çift Kameraya Sahip Olabilir

Apple Kasım ayından bu yana iPhone 7 için farklı yapıda kamera testleri yapıyor ve bu iç kaynaklarca doğrulanmış durumda. Ancak Apple bu sefer çözünürlük, lens geliştirmeleri dışında kamera için farklı bir planın peşinde.

teknik destek

Söylentilere göre Apple çift kameralı iPhone için ön çalışmalar yapıyor. Ve heyecan verici bir iddiaya göre iPhone 7 çift arka kameraya sahip olacak. Apple’ın bu fikrini daha önceden patentlemişti. Yakın zamanda benzer bir patent daha yaptıran Apple fikri için daha fazla detayı da sumuş oldu. Görülen o ki bu konu üzerinde sessiz sedasız çalışmalar yapılıyor.

Çift kameranın en büyük yararı, bir kamera ile video çekerken diğer kamera ile daha rahat ve yüksek çözünürlükte fotoğraf çekilebilecek. iPhone 5’den bu yana video kaydı yaparken aynı zamanda fotoğraf çekmek mümkün ancak fotoğrafta beklenen performans yani kalite görülemiyor. Çift kamera ile bu sorunun aşılması mümkün.

Apple’ın fikirleri bunlarla da sınırlı değil. Örneğin bir kamera ile ağır çekim yaparken diğer kamera ile standart çekim veya hızlı çekim yapılabileceksiniz.

Ancak Apple’ın bu fikri her ne kadar heyecan verici dursa da daha önce HTC’nin böyle bir atılım yaptığını ve bundan vazgeçtiğini belirtelim. Eğer ki Apple bunu daha gelişmiş bir özelliklerle bir araya getirirse ki görünen o ki böyle bir plan söz konusu başarılı sonuçlar elde edilecektir.

Yine de patentler üzerinde konuşmanın doğru olmadığını belirtmek isteriz. Apple’ın her hafta neredeyse onlarca patenti ortaya çıkıyor ve bu patentlerin çok düşük bir kısmı aktif olarak hayata geçiriliyor.

teknik destek