İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone 7 Grafik ve Sistem Performansı ile Rakipsiz Konumda!

Temelde iPhone 7 tıpkı 6/6s benzeri bir tasarıma sahip ama kaputun altında bunun böyle olmadığı bir gerçek. Tanıtıldığı günden bu yana performans testleriyle adından sık sık söz ettiren iPhone 7 ve ailenin geniş ekranlı abisi iPhone 7 Plus kesinlikle eşsizler.

Gerçekte iPhone 7 ve 7 Plus rakiplerini oldukça zorlayıcı bir konuma sahipler. Yeni kamera teknolojileri, gelişmiş pil ömrü ve delicesine hızlı donanımı ile Apple’ın yeni nesil iPhone modeli olduklarını doğrulamış durumdalar.

Şu anda bir iPhone modeline sahipseniz muhtemelen 7’ye geçiş yapma veya yapmama konusunda bir tartışma içerisinde olabilirsiniz. Şüphesiz bu konuda karar size ait ama AnandTech’in grafik ve sistem testleri size gerçek anlamda fikir verecek türden diyebiliriz.

Her iki testte de en yüksek skoru alan en iyi konumda. İlk testte, grafik testinde iPhone 7 6.858 puan elde ederken iPhone 7 Plus ise 6.785 puan elde etmiş. Böylece Apple AnandTech’in ilk testinde ilk iki sırayı yeni nesil iPhone modelleri ile kapatıyor. HTC 10 5.000 puan ile üçüncü sırada yer alırken LG G5 4.989 puanla dördüncü sırada yer alıyor. Samsung ise listeye beşinci sıradan hemen hemen iPhone 6s Plus ile aynı puanı alarak 4.977 puanla giriş yapıyor.

iphone-7-grafik-testleri

İkinci sistem testi ise daha bir şaşırtıcı ve Apple bu testi legale etmiş durumda. iPhone 7 Plus listeye birinci sıradan 6.741 puanla giriş yapıyor. İkinci sırada ise beklenen cihaz iPhone 7 6.678 puanla yer alıyor. Üçüncü sırada 5.116 puanla iPhone 6s Plus yer alırken dördüncü sırada 5.110 puanla iPhone 6s yer alıyor. Samsung listeye altıncı sıradan Galaxy Note 5 ile 3.852 puanla giriş yapabilmiş.

iphone-7-sistem-testleri

Bir yorum

  1. Ahmet Can Ahmet Can 11 Ekim 2016

    Ömer abi konu dışında olacak ama birşey soracağım. iphone 6s ekran koruyucu şat aynı şekilde iphone 7 ye uyuyormu ekranı? Cevap verirsen sevinirim Ömer abi.

Yorumlar kapatıldı.