iPhone 7 ile Birlikte Kulaklık Girişi Tarih Oluyor

iphone-7-earpods

Apple’ın 2016 yılı Eylül ayında tanıtması beklenen iPhone 7 ve iPhone 7 Plus üzerine teoriler, öngörüler ve rapor paylaşımları hız kesmeden devam ediyor. Son yayımlanan raporda Apple’ın iPhone 7 ile birlikte 3.5 mm’lik kulaklık girişini kaldıracağı iddia ediliyor.

müşteri hizmetleri

Öncelikle yayımlanan raporda iPhone 7’nin yeni iPod touch kadar ince olacağı iddia ediliyor. Yine bu rapora paralel olarak Apple içinden güvenilir bir kaynaktan edinilen bilgiye göre Apple iPhone 7’de 3.5 mm olan kulaklık girişini kaldırmak için çalışmalar yaptığı söyleniyor.

Apple’ın 3.5 mm kulaklık girişini kaldırarak yerden tasarruf sağlaması ve kulaklık girişini şarj (güç) girişi üzerinden sağlamayı hedeflediği söyleniyor. Eğer Apple bunu yaparsa 1 mm kadar iPhone 7’yi inceltmeyi başaracak. iPhone 6s’in iPhone 6’ya göre 1 mm kadar kalınlaştığını ve halen 3.5 mm kulaklık girişinin kullanıldığını belirtelim.

Apple daha önce de bu konuda girişimlerde bulunmuş ve raporlarda bu detay yer almıştı. Eğer ki bu gerçeğe dönüşürse Apple iPhone 7 ile birlikte uzun zamandır kullanılan EarPods’u değiştirmiş olacak.

müşteri hizmetleri

1 Comment

Comments are closed.