iPhone 7 ile Uzay Grisi Renk Seçeneği Gidiyor Yerine Koyu Mavi Geliyor!

iPhone-7-Mavi

iPhone 6s ile birlikte Apple’ın bize sunduğu en yeni renk seçeneği olan Roze Altın rengine iPhone 7 ile birlikte Koyu Mavi (Derin Mavi) rengi eklenebilir. Fakat bu sefer pek çok iPhone kullanıcısının tercih ettiği renk seçeneği olan Uzay Grisi tarihe karışacak gibi duruyor.

teknik destek <

Geçmişte yaptığı doğru tahminleri bilinen Japon web sitesi Mac Otakara’ya göre Apple, iPhone 7 serisinde Koyu Mavi, Gümüş, Altın ve Roze Altın renk seçeneklerini kullanacak. İddiasını güvenilir Çinli tedarikçilere dayandıran Mac Otakara, Uzay Grisi renginin artık şirket tarafından iPhone’larda da kullanılmayacağını belirtiyor. Şirket pek çok ürünün de Uzay Grisini kullanıyor.

Uzay-Grisi

Apple, 2013 yılında iPhone 5s ile birlikte Uzay Grisi renk seçeneğini de tanıtmıştı. iPhone 5s’ten beri kullanılan Gümüş, Altın ve Uzay Grisi renk seçeneklerine geçen yıl Roze Altın seçeneği de eklenmişti. Mac Otakara, yine Çin’den gelen güvenilir tedarikçi bilgilerine göre Apple’ın yeni iPhone’da kristal cam yüzey değil mevcut modellerle aynı ekranı kullanacağını belirtiyor. Apple’ın bu sonbaharda tanıtacağı iPhone 7’de 3.5 mm’lik kulaklık girişinin kaldırılması bekleniyor.

iPhone 7’nin tasarım olarak iPhone 6s/6 ile aynı olacağı ve su yalıtımına sahip olacağı da gelen bilgiler arasında. Büyük değişikliklerin yoğunlaştığı model ise iPhone 7 Pus olacak. Onunla ilgili en çok dillendirilen iddia ise çift kameralı bir model olacağı. Çift arka kamera iddialarını ortaya atan kaynaklar yeni kamera sisteminde fotoğrafların daha iyi işlenebilmesi için iPhone 7 Plus’ta 3 GB RAM kullanılacağını düşünüyorlar. Apple’ın 4.7 inçlik modele göre çok farklı bir 5.5 inçlik model ortaya koyacağını dile getiren kaynaklar, iPhone 7 Plus’ta Smart Connector olacağını da iddia ediyorlar. En son ki söylentilere göre LG Innotek firmasının Apple’ın uzun suredir kamera modülü tedarikçisi olan Sony yerine iPhone 7 Plus için çift arka kamera modüllerini üreteceği yönünde. Yani çift kamera özelliği neredeyse kesinleşmiş durumda.

iPhone 7 ile A10 çip, su yalıtımı, azaltılmış ve dengelenmiş anten çizgileri, daha hızlı LTE ve Wi-Fi çiplerinin hatta daha fazlasının gelmesinin beklenildiğini tekrardan hatırlatalım.

müşteri hizmetleri