Şimdi yükleniyor

iPhone 7: Kablosuz Şarj Edilebilecek, 3.5 mm Kulaklık Girişi Olmayacak ve Su Geçirmeyecek

iphone-6s-ve-3.5mm-kulaklik-girisi

iPhone 7: Kablosuz Şarj Edilebilecek, 3.5 mm Kulaklık Girişi Olmayacak ve Su Geçirmeyecek

Son Güncelleme tarihi 25 Ocak 2019 by Müşteri hizmetleri

teknik destek

Apple pratikte Apple Pay desteği için iPhone’lara eklediği NFC özelliği dışında iPhone’larda hiçbir kablosuz teknolojiye yer vermişliği yok. Ancak bu teknolojilerin trendleri düşmeye başlamışken Apple’dan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus adına bir atak bekleniyor.

Mevcut analist raporlarında ısrarla Apple’In 3.5 mm kulaklık girişini kaldırılıp şarj girişi ile kulaklık girişinin birleştirileceği iddiası ortalıkta çalkalanırken şimdi de farklı iddialar ortaya atılmaya başlandı.

İsmi açıklanmayan bir kaynak işaret edilerek, Apple’ın kulaklık girişi ile şarj girişini birleştirmek adına Fast Company ve Cirrus Logic ile çalışma yapacağı iddia ediliyor. Yani Apple kulaklık girişini kaldırmak konusunda iddialı gibi duruyor. Ayrıca Apple iPhone 7 için özel olarak geliştirilecek kulaklıklarda özel teknolojilere de yer verecek. Wolfson gürültü önleyici teknolojiye yer vereceği gelen detaylar arasında.

Raporda Apple’ın 3.5 mm kulaklık girişini feda ederek iPhone 6s’den daha ince bir iPhone 7’yi ortaya koyabileceği ifade ediliyor. iPhone 6s zaten ince bir yapıya sahipken iPhone 7’nin daha ince olacağı düşüncesi gerçekten kışkırtıcı duruyor.

Bir diğer önem arz eden söylenti ise Apple’ın pek çok akıllı telefonda mevcut olan kablosuz teknolojiye iPhone 7’de yer vereceği şeklinde. Raporlara göre Apple daha önceki iki iPhone cihazında bu teknolojiyi denedi ancak başarılı olmadı. iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’la birlikte kablosuz teknolojinisi kullanmak için geniş bant teknolojisini resmen kullanacağı belirtiliyor.

Raporda ayrıca iPhone 7’nin su geçirmez olacağı iddia ediliyor.

teknik destek