Şimdi yükleniyor

iPhone 7 Plus için Varolduğu İddia Edilen Kritik Kamera Hatası!

iphone-7-plus-kamerasi

iPhone 7 Plus için Varolduğu İddia Edilen Kritik Kamera Hatası!

Son Güncelleme tarihi 24 Aralık 2016 by Müşteri hizmetleri

teknik destek

Son günlerde yeniliklerden, söylentilerden öte hatalarla ilgili haber yapıyoruz ve bu durum gerçekten anlamda can sıkıcı hal almış durumda. Evet, Apple’ın iPhone 7’yi tanıtması ile kamera anlamında pek çok şey değişti. Değişen sadece kamera değil, ana ekrandı, stereo hoparlördü v.s. Ancak tüm bu yeniliklerle ve geliştirmelerle birlikte hatalarında peş peşe çıkmaya başladığı bir gerçek.

Apple’ın iOS 10’u üç ay boyunca geliştiricilerle ve halka açık beta yazılım programı kullanıcılarıyla test etmesinin ardından yayınlaması, yeni iOS sürümünün hatalarından arınmasını sağlamış gibi durmuyor. Ki ortaya çıkan son bu sorunun da yakından uzaktan yazılımsal olmadığı belirtiliyor.

Sorunun genel özeti şu şekilde yapılıyor; iPhone 7 Plus’ın kamerasını açtıktan hemen sonra ekran yeşil ve mor renge bürünüyor. Ardından ise sanki iPhone’u çok ısınmışçasına “iPhone’nun soğumaya ihtiyacı var” uyarısı ekrana geliyor.

Bu özete uyan sorunla karşılaşan kullanıcıların cihazlarını sıfırlamalarına rağmen sorundan kurtulamadıklarını belirttikleri gerçeği ile, Apple’ın konuyla ilgili henüz bir açıklama yapmadığını belirtelim. Muhtemelen servise gelen bu sorun kapsamında 7 Plus’lar üzerinde bir dizi inceleme yapılıyor. Yani Apple’ın her şeyden haberdar olduğunu söyleyebiliriz. Şirketin eğer ki sorun yaygın ise konuyu ciddi anlamda ele alacağını belirtelim.

Genel olarak iPhone 7 Plus’larda karşılaşılan hatanın kamera arayüzünde donma sorunu olduğunu belirtelim. Bunun çözümü ise cihazı sıfırlama ve son iOS sürümüne güncelleme olarak yorumlanıyor. Eğer ki yazımızda ilk bahsi geçen sorunla karşılaşıyorsanız hemen yetkili bir Apple servisinin kapısını çalmanız gerektiğini belirtelim. Yok ikinci sorunla karşılaştıysanız cihazınızı sıfırlayıp, son iOS sürümüne iTunes aracılığı ile cihazınızı güncellemeyi deneyin. Yine de kamera arayüzünde cihazınızın donma sorunu çözülmezse, konunun tam izahını yaparak yetkili bir Apple servisine cihazınızı verin.

teknik destek

1 yorum

comments user
Yusuf Mert

Bu hatadan dolayı cihaz değişimi yapmak yerine kamera değiştirme yoluna gidiyor apple. Şu anda yaşadığım için buraya yazıyorum.

Yorumlar kapalı.