iPhone 7 Plus İle Google XL Hız ve Hafıza Testi

img_0003

Şu anda akıllı telefon dünyasının en yeni ürünleri iPhone 7 ve Google Pixel serileri. Note 7 piyasadan çekildiği için karşılaştırmalar bu iki cihaz arasında yapılıyor. İki firmanın 5.5 inç boyuttaki iki cihazı iPhone 7 Plus ve Google Pixel XL karşı karşıya geliyor.

teknik destek <

Bu iki cihaz tek başlarına düşündürdüklerinde gerçekten mükemmel cihazlar. Fakat yan yana getirilerek bir kaç uygulama açarsanız iPhone 7 Plus’ın hız farkını kolayca anlayabiliyorsunuz. Tabi bunda iOS-Android farkı da etkili.

img_0001

Snapdragon 821 işlemci, 4GB Ram’e sahip, Android 7.1 yüklü Google Pixel XL ve A10 Fusion işlemcili, 3GB RAM’e sahip iOS 10.0.2 yüklü iPhone 7 Plus karşı karşıya. Test videosunda DaVID RAHIMI, belirlediği uygulamalar tek tek açarak iki turdan oluşan bir test yapmış.

5 dakika süren videoda iPhone 7 Plus ilk turu 1.24 saniye, ikinci turu ise 31 saniyede tamamlayarak toplam 1.55 saniyede testi bitiriyor. Google Pixel XL ise ilk turu 1.47, ikinci turu ise 1.18 saniye olmak üzere toplam 3.05 saniyede testi tamamlıyor.

Bu testte aslında sadece hız değil aynı zamanda hafızada tutma da test ediliyor. iPhone 7 Plus testin ikinci turunda aynı uygulamaları 31 saniyede açarken Google Pixel XL’nin 1.18 saniyede açması iPhone 7 Plus’ın bu konuda ne kadar iyi olduğunu gösteriyor. Bu sonuç herşeyin kağıt üstündeki gibi olmadığını bize kanıtlıyor.

müşteri hizmetleri

1 Comment

  1. zaten her zaman daha üst model bir cihaz çok iyidir. Bu test de de iPhone 7 Plus beni şaşırtmadı 🙂 farklı testler olursa daha iyi olur.

Comments are closed.