iPhone 7 Plus ve Galaxy Note 8 Karşılaştırmalı Hız Testinde!

Galaxy Note 8 ve iPhone 7 Plus

Samsung’un merakla beklenen en yeni Note serisi, Galaxy Note 8, geçtiğimiz hafta duyuruldu. Note 8, 6GB RAM, bölgelere göre farklılık gösteren iki tip işlemciden birisine sahip; 8 çekirdekli Qualcomm Snapdragon 835 veya 8 çekirdekli Samsung Exynos 9 serisi 8895 işlemci. iPhone 7 Plus ise 3GB RAM ve 4 çekirdekli A10 Fusion çipe sahip.

teknik destek

Kağıt üstünde, Galaxy Note 8’in eşsiz bir performansa sahip olduğunu düşünmemek için hiçbir neden yok ancak RAM canavarı Android ve Samsung’un yazılım-donanım optimizasyonu konusundaki becerisi göz önüne alındığında, cihazın genel kullanımda iPhone 7 Plus’a göre hiper bir performans sunması pek mümkün değil. Kaldı ki, Galaxy Note 8’in asıl rakibinin iPhone 7 Plus değil, 12 Eylül Salı günkü özel Apple etkinliğinde tanıtılması beklenen OLED ekranlı iPhone 8’dir. Yine de şu an için bir karşılaştırma yapabilmek adına, mevcut olan en yeni iPhone modeli iPhone 7 Plus ile Note 8’in karşı karşıya getirilmesi oldukça olağan olarak görülmeli.

YouTube kanalı XEETECHCARE, her iki cihazı da yan yana koyarak, karşılaştırmalı güzel bir performans testine imza atmış. Cihazlar, açılış hızlarından yerleşik ve üçüncü taraf uygulamaları yükleme sürelerine kadar pek çok noktada karşı karşıya getiriliyorlar ve testin sonucunda doğrudan bir kazananın olduğunu söylemek açıkçası mümkün değil. Yine de, Apple’ın donanım ve yazılım optimizasyonu konusundaki becerisi, iOS’un farklılığı net bir şekilde ön plana çıkıyor.

müşteri hizmetleri

Comments are closed.