Şimdi yükleniyor

iPhone 7 Plus ve HTC U Ultra Hız Testinde Karşı Karşıya!

HTC U Ultra vs iPhone 7 Plus

iPhone 7 Plus ve HTC U Ultra Hız Testinde Karşı Karşıya!

Son Güncelleme tarihi 25 Kasım 2018 by Müşteri hizmetleri

HTC’nin Ocak ayının ortalarında tanıttığı en yeni üst segment akıllı telefonu U Ultra büyük beğeni toplamıştı. 5.7 inç ekran boyutuna sahip olan HTC U Ultra‘nın iPhone 7 Plus‘a karşı durumu ise büyük merak konusuydu. Biz de bu yazımızla HTC U Ultra mı iPhone 7 Plus mı sorusuna cevap bulmaya çalışacağız.

teknik destek

HTC U Ultra 5.7 inç boyutlu ana ekranı ve ön tarafa konumlandırılmış ikinci bir ekranlı tasarımı ile dikkat çekiyor. Snapdragon 821 işlemcisi, 4GB RAM, 64GB dahili depolama alanı ve microSD kart desteği ile U Ultra’nın göz dolduran teknik özelliklerinin bulunduğunu belirtelim.

5.7 inç boyutlu ana ekranın çözünürlüğü 2560×1440 seviyesinde ve yine ön tarafta yer alan 2.05 inç boyutlu ikinci ekranın çözünürlüğü ise 160×1040. Her iki ekranda Gorilla Glass 5 ile korunuyor.

HTC U Ultra, f/1.8 diyafram açıklığına sahip 12 Megapiksel arka kameraya sahip ve ön tarafta 16 Megapiksellik bir kamera yer alıyor.

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, USB Type-C ve parmak izi okuyucu gibi bileşenlere sahip olan akıllı telefonda, kulaklık girişi yer almıyor. U Ultra’nın pil kapasitesi ise 3000 mAh.

PhoneBuff YouTube kanalının gerçekleştirdiği hız testinde iPhone 7 Plus ve HTC U Ultra karşı karşıya geliyor. Ne yazık ki sonucun HTC fanları için hüsran olduğunu belirtmek durumundayız. iPhone 7 Plus genel kullanım performansında HTC U Ultra’ya resmen iki tur fark atıyor. Daha fazlasını aşağıdaki videodan görebilirsiniz.

teknik destek