İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus 16 GB Depolama Kapasitesi ile Gelir mi?

Apple uzunca bir zamandır giriş seviyesi iPhone modellerini 16 GB yerleşik depolama kapasitesi ile sunuyor. iPhone 6s ve 6s Plus’la bunun değişeceğine dair söylentiler ortaya atılmış olsa da beklenildiği gibi olmadı ve Apple 16 GB yerleşik depolama kapasitesi ile iPhone 6s ve 6s Plus’ı tanıttı. Peki ya iPhone 7 içinde benzer bir durum söz konusu olabilir mi?

Aslında bunun cevabını vermek için yakın bir geçmişe bakmak gerekiyor. Çok değil bundan birkaç hafta önce, 21 Mart’ta Apple yeni 4 inç iPhone modeli iPhone SE’yi tanıttı ve SE beklenmedik bir yerleşik depolama kapasiteleri ile, 16 GB ve 64 GB olarak iki farklı şekilde geldi. 16 GB iPhone SE ile 64 GB SE’nin arasındaki maliyet farkının 12 dolar olduğunu da daha önce sizlerle paylaşmıştık. 16 GB SE ile 64 GB SE arasındaki fiyat farkının 400 TL olduğu gerçeği bir tarafa gerçekten buna değer mi bir düşünmek gerekiyor.

iPhone 7 ve 7 Plus’la Apple’ın yerleşik depolama kapasitesinde bir farklılığa gitmesi bekleniyor. Farklılığın depolama kapasitesinin başlangıç olarak 32 GB veya 64 GB olarak belirlenmesi yönünde. Peki ya bu beklenildiği gibi olmazsa?

Şu anki durumda amiral gemisinin tanıtılması arefesinde mali yönden hafif kan kaybeden Apple tabiri caiz ise topuğuna sıkar diyebiliriz. Çünkü artık 16 GB yerleşik depolama kapasitesi ihtiyaçları karşılamak için yeterli değil. 4K video, 12 megapiksel arka ve 5 megapiksel ön kamera ve Live Photos gibi yeteneklerle gelen ve gelecek olan iPhone’ların özellikle böylesine düşük bir depolama kapasitesi için sorun yarattıkları gerçeği bir kenarda duruyor.

Apple’ın depolama kapasitesi ile gerçek anlamda kar oranını yükselttiği açık ancak artık bunun bir noktada bitmesi gerekiyor ve biraz da kullanıcının desteklenmesi gerekiyor. Siz konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen aşağıdaki yorum alanından bizimle paylaşın.