Şimdi yükleniyor

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Beğenildi mi ?

img_0196

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Beğenildi mi ?

Son Güncelleme tarihi 9 Eylül 2016 by

teknik destek

Ünlü teknolojik haber sitesi 9to5mac okuyucuları arasında bir anket yaptı ve onlara yeni çıkan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ ı beğenip beğenmediklerini sordu. Detaylı ankette hangi telefonun en çok beğenildiği, hangi renk iPhone’ un daha çok benimsendiği yer aldı.

Ankete katılan insanların  büyük bir kısmı yeni iPhone’ un beklendiği gibi çıktığını söylemiş. Bu demek oluyor ki tanıtımdan önce basına sızan haberler ile gerçek iPhone 7 büyük oranda uyuşuyor. %17′ lik bir kısım ise iPhone 7 tanıtıldığında hayal kırıklığına uğramış.

Ancak her iki kesimden de birçok insan yeni iPhone almak niyetinde. Büyük bir çoğunluğu ise çift lensli kamerası yüzünden iPhone 7 Plus alacak.

iPhone 7 Plus almayı düşünen insanlar %38′ lik bir paya sahipken, iPhone 7 almak isteyen insanlar sadece %18’lik bir kesim. Geriye kalan insanların %27′ lik bir kısmı bu sene yeni bir iPhone almayı planlamazken, %16′ lık bir kısım hala kararsız.

Ankette renk konusunda beklenmedik bir sonuç çıkıyor. İnsanların %49′ luk bir kısmı mat Siyah iPhone almayı düşünürken %40′ lık bir kısmı Simsiyah (Jet Black)  iPhone almayı düşünüyor. Bu sonuçta Apple’ ın en son yaptığı “Simsiyah iPhone çizilebilir.” uyarısının etkisi olduğu düşünülüyor. İlk çıktığı gün çok beğenilen Simsiyah iPhone popularitesini yavaş yavaş kaybediyor gibi.

Depolama konusuna gelince, insanların %68 i 128GB iPhone almayı düşünüyor. 256GB  almayı düşünenler %18, 32GB’ lık almayı düşünenler ise %13′ lük bir kısmı oluşturuyor.

Apple ön siparişlere başladı. Bu veriler sizce Türkiye’yle de uyuşur mu ? İnsanlar pahalı sayılabilecek iPhone 7′ yi almayı düşünür mü ve düşünürse 32GB’ dan yukarı çıkabilir mi ? Siz ne düşünüyorsunuz?

 

teknik destek

4 yorum

comments user
Muhammed taş

Almaya gerek yok düşümdüğüm tek şey ios 10 batarya ömrünü kısaltırmı?

comments user
veli gülhan

iphone 7 plus ne zaman satısa cıkacak türkiyede ?

  comments user
  Tevfik Sarsal

  O konu henüz net değil, öyle ki Apple henüz ön sipariş rakamlarını dahi açıklamadı. Yani iPhone 7 Plus stoklarla sınırlı şuanlık o yüzden ne zaman geleceğini bilmiyoruz.

   comments user
   veli gülhan

   yapmayın teyfik bey onu bekliyorum kac aydır telefon degisterecegim neden bizim ülkemizde diger cogu ülke gibi 15 inde satısa sunulmuyor ?

Yorumlar kapalı.