İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’a Ait Kalıplar Sızdırıldı!

iPhone 7 ile ilgili iddialar dur durak bilmiyor. Geçen hafta peş peşe güvenilir kaynaklarca ortaya atılan gerek fotoğraflar gerekse donanım sızıntıları adeta gelecek nesil iPhone modelleri olan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ı gözler önüne sermişti.

Şimdi de gelecek nesil iPhone modellerine ait kalıpları sızdırıldı. Kalıplar seri üretim aşamasında kasa üretimi için kullanılacak en önemli parça diyebiliriz. Bu parça ile üretim tesisinde iPhone 7’nin kasası rahatlıkla seri olarak üretilebilecek.

iPhone-7-ve-iphone-7-Plus-Kaliplari
Sağdaki iPhone 7 Plus – Soldaki iPhone 7

Sızıntı da hem iPhone 7 Plus hem de iPhone 7’ye ait kalıpların sızdırılmış olması ise güven verici gibi duruyor diyebiliriz. Baidu’da paylaşılan bu kalıp görsellerinin yanısıra 7 Plus’a ait şema tasarımıda sızdırıldı.

iPhone-7-Plus-Kalip-Semasi
iPhone 7 Plus Kalıp Şeması

Kalıplara genel olarak bakıldığı zaman ilk dikkat çeken iPhone 7 Plus’ın kamera yerinin çift arka kamera için daha geniş tutulmuş olmasıdır. iPhone 7’de ise tek arka kamera için küçük bir delik mevcut. Kalıplardaki delikler ise Smart Connector için var olarak yorumlansa da bunun pek gerçeği yansıtmadığı en azından Apple’ın böyle bir portu sadece 7 Plus’ta kullanacağı belirtiliyor. Kalıplara bakıldığı zaman her ikisinde de deliklerin yer aldığını belirtelim.

Tüm bunlarla birlikte muhtemelen 3.5 mm kulaklık girişine 7 ve 7 Plus’ta yer verilmeyecek. Kalıpta tam olarak bu anlaşılabilir değil ama olmayacağı kesin gibi duruyor diyebiliriz. En son ortaya çıkan söylenti ise dört hoparlörün gelecek nesil iPhone’larda yer alacağı yönündeydi. Yine kalıplardan bunun çıkartılamadığı, Apple’ın yine tek hoparlör ile devam edeceğinin beklenildiğini belirtelim.