İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone 7’de 3.5 mm Kulaklık Girişinin Yer Almayacağı Hemen Hemen Kesinleşti

iPhone 7 için sık sık söylenen 3.5 mm kulaklık girişinin yer almayacağı iddiası bir analist tarafından tekrar gündeme getirildi ve Apple’ın iPhone için planları hakkında daha fazla detay paylaşıldı.

teknik destek

Analistin yayınladığı rapora göre, Apple iPhone 7 için beklentileri yükseltecek bir adımı öncelikle kulaklık girişi ile yapacak. 3.5 mm kulaklık girişinin kaldırılması planı Apple tarafından benimsenmiş durumda ve kulaklık girişi ile şarj girişi bir arada yer alacak.

Ancak Apple’ın daha önce gündeme gelen gürültü önleyici kulaklıklardan vazgeçtiği raporda belirtiliyor. Apple’ın böyle bir planının olduğu ve bunu 2017 yılında iPhone 7s ile gerçekleştirmeyi düşündüğü gelen bilgiler arasında.

Analistler, Apple’ın iPhone 7 ve iPhone 7 Plus‘ta gürültü önleyici olarak özel bir dijital codec kullanacağına inanıyorlar. Ancak bunun beklentileri yükseltecek bir gelişme olmayacağı gelen bilgiler arasında. Apple’ın Cirrus Logic ile birlikte gürültü önleyici bir codec için 2017 yılı için planları olduğu gelen bilgiler arasında.

Ayrıca, Apple’ın kablosuz bir kulaklık inşa ettiği ve gürültü engelleyici özelliğe sahip olacağı daha önce iddia edilmişti. Yeni EarPods’un iPhone 7 veya iPhone 7s ile geleceğine kesin olarak bakılıyor. Ancak bunun iPhone 7 veya iPhone 7s ile değil ayrı olarak satılacağı belirtiliyor.

müşteri hizmetleri