İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone 8’in Paslanmaz Çelik Çerçeveye Sahip Olacağı Hemen Hemen Kesinleşti

Apple’ın bu yıl tanıtacağı OLED ekranlı 5.8 inç iPhone’u, Japon günlüğü olan Mac Otakara’ya göre kenarlarını tümüyle kaplayan 2.5D paslanmaz çelik çerçeveye sahip olacak.

iPhone 8 Çerçeve

Mac Otakara, sözde iPhone Edition’ın (veya iPhone 8) orta segment Apple Watch için kullanılan parlak paslanmaz çeliğin geliştirilmiş bir türüne sahip olacağı konusunda iddialı. Ayrıca, yaygın olarak bahsi geçen ana ekran düğmesinin kaldırılacağıda belirtiliyor ancak Touch ID’nin ekrana entegre edilip edilmeyeceği belirsiz.

Son birkaç haftadır sızdırılan ve paylaşılan fotoğraflarda, iPhone 8’in çift lensli arka kamerasının iPhone 7 Plus’ta olduğu gibi değil de yatay olarak konumlandırıldığı görülüyor. Bunun ana nedeni ise VR yani sanal gerçeklik için olduğu belirtiliyor. Yani Apple, iPhone 8’de  iSight Duo kameraya yer verecek.

Bu arada, iPhone 7 ve 7 Plus’ın yeni jenerasyonları iPhone 7s ve 7s Plus’ın biraz daha kalın olacağı bekleniyor. Bunun temel nedeni belirsiz ancak genel görünüm açısından iPhone 7 ve 7 Plus’a benzer olacağını belirtelim.