İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone 7’de Geliştirilmiş Hızlı Şarj Teknolojisi Yer Alacak

Apple’ın iPhone 7 ile rekabetçi bir tutum içerisinde olacağının ispatı niteliğinde yeni bir söylenti bugün geldi. Söylentiye göre Apple, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ta geliştirilmiş hızlı şarj teknolojisine yer verecek.

Akıllı telefon sızıntıları konusunda uzmanlaşmış Twitter kullanıcısı @the_malignant, cihazda kullanılacak olan geliştirilmiş devreyi işaret ederek en az 5 volt, 2-amp şarj desteğinin cihazlarda yer alacağını söylediği. Buradaki amp’nin kapsamının hızlı şarj olduğunu belirtelim.

iPhone 7 Hızlı Şarj Özelliği

iphone-7-hizli-sarj

Birçok Android cihazda pil rezerv edilerek hızlı şarj taahhüt ediliyor. Örneğin Samsung Galaxy S7, S7 Edge’de 30 dakikalık şarj süresinde %50 seviyesinde bir pil dolumu sağlanıyor.

Aslında mevcut iPhone’lar zaten bununla karşılaştırılabilir bir teknolojiye sahipler ama genel anlamda tatmin edici bir yapı söz konusu değil. Şirket rakiplerinide arkasında bırakacak, iPhone 7 ile ciddi anlamda rakiplerini aşacak bir hızlı şarj teknolojisi üzerinde duruyor gibi gözüküyor.

Önümüzdeki ay içerisinde tanıtılacak olan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus öyle ya da böyle bir iPhone 6/6s’e göre özellikleri ile şaşırtıcı olmayacaklar olsalarda gerek hızlı şarj desteği gerekse 5.5 inç’e münhasır olacak olan çift objektifli arka kamera, 3 GB RAM ve muhtemelen Smart Connector portu gerçekten yeni iPhone modelleri için iddialı özellikler arasında yer alıyor.

Bir yorum

  1. Savas Savas 16 Ağustos 2016

    Bi zahmet artık yıl olmus 2016 3 saatte sarj olan telefon mu olur birde iphone olacak 6s plustan s7 edge ye gecmeme en buyuk sebepti gec sarj olması

Yorumlar kapatıldı.