iPhone 7’de Geliştirilmiş Hızlı Şarj Teknolojisi Yer Alacak

Apple’ın iPhone 7 ile rekabetçi bir tutum içerisinde olacağının ispatı niteliğinde yeni bir söylenti bugün geldi. Söylentiye göre Apple, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ta geliştirilmiş hızlı şarj teknolojisine yer verecek.

müşteri hizmetleri

Akıllı telefon sızıntıları konusunda uzmanlaşmış Twitter kullanıcısı @the_malignant, cihazda kullanılacak olan geliştirilmiş devreyi işaret ederek en az 5 volt, 2-amp şarj desteğinin cihazlarda yer alacağını söylediği. Buradaki amp’nin kapsamının hızlı şarj olduğunu belirtelim.

iPhone 7 Hızlı Şarj Özelliği

iphone-7-hizli-sarj

Birçok Android cihazda pil rezerv edilerek hızlı şarj taahhüt ediliyor. Örneğin Samsung Galaxy S7, S7 Edge’de 30 dakikalık şarj süresinde %50 seviyesinde bir pil dolumu sağlanıyor.

Aslında mevcut iPhone’lar zaten bununla karşılaştırılabilir bir teknolojiye sahipler ama genel anlamda tatmin edici bir yapı söz konusu değil. Şirket rakiplerinide arkasında bırakacak, iPhone 7 ile ciddi anlamda rakiplerini aşacak bir hızlı şarj teknolojisi üzerinde duruyor gibi gözüküyor.

Önümüzdeki ay içerisinde tanıtılacak olan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus öyle ya da böyle bir iPhone 6/6s’e göre özellikleri ile şaşırtıcı olmayacaklar olsalarda gerek hızlı şarj desteği gerekse 5.5 inç’e münhasır olacak olan çift objektifli arka kamera, 3 GB RAM ve muhtemelen Smart Connector portu gerçekten yeni iPhone modelleri için iddialı özellikler arasında yer alıyor.

müşteri hizmetleri

“iPhone 7’de Geliştirilmiş Hızlı Şarj Teknolojisi Yer Alacak” üzerine bir yorum

  1. Bi zahmet artık yıl olmus 2016 3 saatte sarj olan telefon mu olur birde iphone olacak 6s plustan s7 edge ye gecmeme en buyuk sebepti gec sarj olması

Yorumlar kapalı.