İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone 7’de Kulaklık Girişi Olmayacak

Daha önce analistler Apple’ın iPhone 7 ve iPhone 7 Plus üzerindeki 3.5 mm olan kulaklık girişinin olmayacağını bildirmişlerdi. Apple 3.5 mm kulaklık girişini kaldırması ile birlikte, girişi güç girişi ile birleştirmeyi planlıyor.

teknik destek

Yani artık iPhone’u şarj ettiğimiz giriş noktasını ayrıyete  bir de kulaklık girişi olarak kullanabileceğiz.

Apple bu şekilde daha ince bir iPhone ortaya çıkartmayı planlıyor. iPhone 6s 6.9 mm ve iPod touch sadece 6.1 mm. iPhone 7 ve iPhone 7 Plus tıpkı iPod touch gibi ince olabilirler. Ve Apple’ın kulaklık girişşni kaldırarak suya ve toza karşı dayanıklı bir iPhone’u ortaya çıkartmasından söz ediliyor.

Bu düne kadar bir iddiadan ibaret olsa da yeni kaynaklara göre, özellikle tedarik zinciri kaynaklarına göre Apple bu konu üzerinde ısrarla durarak çalışmalar yapıyor ve artık bu iddia kesinlik kazanmış durumda.

Bu şekilde EarPods yenilenecek. Kutuya dahil olan kulaklığın uzun zaman sonrasında yenilendiğini göreceğiz. Apple aslında bu kararı daha önceden almış ve MFI programı kapsamında, özellikle üçüncü taraf aksesuar üreticileri için güç girişini kulaklık girişi olarak kullanabilmelerinin önünü açmıştı.

müşteri hizmetleri