Şimdi yükleniyor

iPhone 7’nin Ekranının Şimdiye Kadarki En İyi LCD Ekran Olduğu Ortaya Çıktı!

iphone-7-ekrani

iPhone 7’nin Ekranının Şimdiye Kadarki En İyi LCD Ekran Olduğu Ortaya Çıktı!

DisplayMate Technologies şirketi tarafından iPhone 7’nin ekranının gerçekten etkileyici ve gelişmiş görüntüleme testleri ve ölçümlerinde bir iPhone 6/6s’e göre en iyi LCD ekran olduğu ortaya çıktı.

teknik destek

iPhone 7, herhangi bir IPS LCD ekrana sahip akıllı telefona göre en yüksek kontrast oranı sunan, parlak ışıkta en yüksek renk doğruluğu ve ekranın en az yansıtma başarısına sahip olduğu araştırma şirketi tarafından tescillenmiş durumda.

Apple’ın son amiral gemisinin herhangi bir akıllı telefona göre ekranın her açıyla mükemmel renk doğruluğu başarısını göstermesi pek çok uzmanı şaşırtmış durumda. öyle ki en küçük noktada bile etkileyici renk varyasyonuna sahip olduğu söyleniyor.

Renk Doğruluğu ve Enerji Verimi

iPhone 7’nin 4K TV’lerde olduğu gibi yeni bir %26 daha büyük DCI-P3 renk gamına sahip olduğunu belirtelim. DisplayMate’e göre iPhone 7’nin ekranı gerçekten etkileyici yöne sahip.

DisplayMate iPhone 7’nin herhangi bir mobil ekrana, monitöre, televizyona veya UHD TV’ye göre çok daha iyi ve çok daha mükemmel olduğunu söylüyor. Teknik anlamda iPhone 7’nin şimdiye kadar test edilmiş herhangi bir akıllı telefona göre hissedilir derecede yüksek nota sahip olduğunu söyleyelim.

 

iPhone 6/6s’e göre çok daha güçlü ve parlak bir ekrana sahip olmasına göre, iPhone 7’nin ekranının %7 daha düşük enerji tükettiğini belirtelim.

Parlaklık

iPhone 7’nin ekran parlaklığının şimdiye kadar bir akıllı telefonda ölçülen en yüksek parlaklığa sahip olduğunu DisplayMate tarafından açıklanmış durumda. iPhone 7 testlerde 602 cd / m2 sonucunu göstermiş durumda.

Kontrast Oranı

DisplayMate iPhone 7’nin IPS LCD ekrana sahip herhangi bir akıllı telefona göre rekor oranda kontrasta sahip olduğunu belirtiyor.

Yansıtma

DisplayMate yansıtma konusunda da iPhone 7’nin şimdiye kadar test edilmiş akıllı telefonlara göre rekor oranda %4.4 ekran yansıtma özelliğinin bulunduğunu söylüyor.

Ancak, iPhone 7’ye göre daha iyi yansıtma oranına sahip olan 9.7 inç iPad Pro’nun da %1.7 oranına sahip olduğunu söyleyelim. Yine de anti-reflektif kaplamaya sahip olan 9.7 inç iPad Pro’nun başarısının altında bu yatıyor.

Görüş Açısı

DisplayMate iPhone 7’nin gözle görülebilir herhangi bir renkte mükemmel görüş açısı performansına sahip olduğunu söylemiş durumda.

teknik destek