Şimdi yükleniyor

iPhone 8, Şimdiye Kadarki En Yüksek Ekran Gövde Oranını Sunan Akıllı Telefon Olacak!

35477207052_9f8e21178c_b

iPhone 8, Şimdiye Kadarki En Yüksek Ekran Gövde Oranını Sunan Akıllı Telefon Olacak!

Son Güncelleme tarihi 3 Temmuz 2017 by Müşteri hizmetleri

Güvenilir Apple analistlerinden Ming-Chi Kuo, 2017 iPhone serisi için en iyi tahminlerinin yer aldığı yeni bir raporunu paylaştı. Raporda, iPhone 7s ve iPhone 7s Plus’ın yanı sıra yeni OLED ekranlı iPhone 8 için yenilenen ve yinelenen tahminler yer alıyor. Analist, iPhone 8’in ekranın üst kısmında ince bir alanın yer alması ve sanal bir ana ekran düğmesi sayesinde şu anda piyasada yer alan herhangi bir telefona göre en yüksek ekran-gövde oranına sahip olan akıllı telefon olacağını söylüyor.

teknik destek

Bununla birlikte Ming-Chi Kuo, sanal ana ekran düğmesinin parmak izi tanımayı desteklemeyeceğini belirterek Touch ID sensörünün ekrana entegre edilmesinin bu yıl gerçekleşmeyeceğini öngörüyor.

Analistin raporunda birçok yeni söylenti ve bazı yeni iddiaların bir özeti yer alıyor. Analist, iPhone 8’in neredeyse çerçeveye ihtiyaç duymayan bir ekranla birlikte üst kısımda sensörlerin, FaceTime kameranın ve kulak hoparlörünün yer alacağı alanı “çentik” olarak adlandırıyor. Bu alanın oldukça ince ve ekran görünümünü etkilemeyecek düzeyde olacağını aktaran analist böylece daha önce gördüğümüz pek çok iPhone 8 maketinin sunduğu tasarımı doğruluyor.

OLED ekranlı iPhone’da 5.8 inçlik bir ekran yer alacak ve ana ekran düğmesinin sanallaştırılmasıyla da birlikte net kullanılabilir ekran alanının 5.2 inç olacağı analist tarafından özellikle vurgulanıyor. Daha önce de bildirildiği gibi, daha küçük çerçeveler sayesinde iPhone 8’in boyutu 4.7 inç iPhone 7 ile benzer olacak.

LCD ekran ile gelecek olan 4.7 inç iPhone 7s ve 5.5 inç iPhone 7s Plus’ın tasarımında da iPhone 7/7 Plus’a göre ufak değişiklikler yapılacak. Cihazlardaki en belirgin değişim ise kasa tarafında olacak. Her iki cihazın da kasasının cam kaplama olması beklenirken, kasa çerçevesinin alüminyumdan olması öngörülüyor.

Ming-Chi Kuo’nun parmak izi sensörü ile öngörüsünün durumu ise net değil. Analist, OLED ekran için tedarik zincirinden edindiği bilgilere dayanarak, cihazda parmak izi algılayıcısının yer almayacağını söylüyor. Kuo, ekrana entegre Touch ID imkanından söz etmiyor ancak raporunda iPhone 8’in alternatif bir parmak izi okuyucusuna sahip olup olmayacağından da bahsetmiyor.

iPhone 8’deki ön kamera, yüz yanıma ile kimlik doğrulaması ve 3D derinlik algılamayı destekleyecek. OLED iPhone’un ve 5.5 inç iPhone 7s Plus’ın 3GB RAM’e sahip olacağı, 4.7 inç iPhone 7s’de 2GB RAM’in yer alacağı ise raporda yer bulmuş durumda.

Apple, OLED iPhone’da daha dengeli stereo sesler üretmek için hoparlörün ve alıcının tutarlılığını artıracak Analist ayrıca, OLED iPhone 8’in daha az renk seçeneği ile geleceğini söylüyor.

Analist, her üç yeni iPhone’undan 64GB ve 256GB depolama kapasitelerini destekleyeceğini söyleyerek, her üçünün de daha hızlı şarj desteği sunacağını belirtiyor.

Son olarak analist, Cupertino merkezli şirketin üç yeni iPhone modelini Eylül ayında tanıtacağına inanıyor ancak yeni tasarımlı OLED iPhone’un raflarda yerini almasının gecikeceğini düşünüyor.

teknik destek