Şimdi yükleniyor

iPhone 7’nin Islanması Durumunda Yapacağınız 5 Şey

ip67-iphone7

iPhone 7’nin Islanması Durumunda Yapacağınız 5 Şey

Yeni iPhone 7 ve iPhone 7 Plus IP67 sertifikasına sahip ve bu sertifikanın 1 metre derinlikte 30 dakikaya kadar suya dayanıklılığı gösterdiğini belirtelim. Yeni iPhone’larda toz girişine karşı tam koruma ile toza dayanıklılıkta söz konusu.

teknik destek

iPhone 7’lerdeki su geçirmezlik özelliğinin onun bir havuzda veya denizde kullanılabileceği anlamına gelmediğini belirtelim. Sıvı hasarı durumunda Apple’ın cihazı garanti kapsamından çıkarttığını ve oluşabilecek hasarlardan doğrudan sorumlu tutulacağınızı bilmenizi isteriz. Apple’ın bu hasarı tespit etmek için akıllı bir yönteminde mevcut. iPhone’un içinde sıvı teması algılandığında renk değiştiren bir sıvı teması göstergesi mevcut.

Eğer kazara iphone 7’niz ıslanırsa buna karşı herhangi bir zararı önlemek için bazı şeyler yapmanız gerekiyor. İşte yapmanız gereken 5 şeyi sizin için bu yazımızda bir araya getirdik.

iPhone 7 Islandığında Yapılacak 5 Şey

Tüm Bağlantı Kabloları Çıkarın ve Cihazınızı Kapatın

iPhone’unuz ıslandığında cihazınız şarjda ise şarjdan çekin ve cihazınızı tümüyle kurutana kadar kapatın. Diğer aksesuarlarınızı da cihazınızdan çıkartın. Çünkü su ile temasta aksesuarlar hasar olasılığını arttırırlar. Bu adımları attıktan sonra en az beş saat boyunca cihazınızı kurumaya bırakın.

 

Su Sıçradıysa…

iPhone 7’nize su sıçradıysa veya suya batırılıp çıkartıldı ise hemen cihazınızı yumuşak bir bez ile silin.

iPhone’unuzu Kurutun

iPhone’unuzun dışını komple sildikten sonra, içerideki sıvıyı çıkartmak için cihazınızın alt kısmındaki lightning portunu elinize gelecek şekilde silkeleyin. Böylece muhtemel içerideki sıvı dışarıya gelecektir.

Ardından cihazınızı hava akımının olduğu bir alanda kurumaya bırakın. Aynı zamanda kuruma sürecini hızlandırmak için saç kurutma makinesi veya benzeri bir şeyden kaçının. Çünkü yüksek sıcaklık cihazınıza zarar verebilir.

Cihazınızı Pirinç İçine Koymayın

Pirinç nem çekici özelliği ile akıllı telefonların ıslanması durumunda akla gelen bir yöntemdir ama aslında bu yanlıştır. Herhangi bir zararlı pirinç veya başka bir küçük parçanın cihazınızın içine girebilmesi durumuna karşın bu yöntemden kaçınmanızı öneririz.

Sabırlı Olun

Kesinlikle sabırlı olun. Asgari 5 saatlik bekleme süresi boyunca, iPhone’unuzu bir kenara bırakın. Ne onu açın ne de herhangi bir aksesuarı bağlamaya kalkın.

teknik destek