Şimdi yükleniyor

Apple’dan iPhone 7s ve iPhone 8 için Büyük Hazırlık!

iPhone 7s ve iPhone 8

Apple’dan iPhone 7s ve iPhone 8 için Büyük Hazırlık!

Son Güncelleme tarihi 23 Kasım 2018 by Müşteri hizmetleri

Yeni bir tedarik zinciri raporuna göre, iPhone’un tedarik zincirindeki üreticiler bileşen üretiminde büyük artışa gittiler. Ayrıca, DigiTimes ile konuşan kaynaklar, yeni iPhone 8, iPhone 7s ve iPhone 7s Plus için Apple’ın tedarikçilerle büyük hacimli bir üretim sürecini başlattığını söylüyorlar.

teknik destek

Tedarik zinciri kaynakları, LCD ekranlı iPhone 7s ve 7s Plus için herhangi bir üretim sıkıntısının olmayacağı düşüncesinin yanlış olduğunu ve OLED ekranlı iPhone 8 için arz sıkıntısının olacağını belirtiyorlar. Üç iPhone modeli için de oluşacağı söylenen üretim sıkıntısının temel nedeni ise kullanıcıların yüksek beklentisi.

Özellikle, Apple’ın ana tedarikçileri Foxconn, Pegatron ve Wistron’un giderek artacak olan iPhone sevkiyatları yüzünden Eylül-Kasım aylarında yüksek satış rakamlarına ulaşacaklarına inanılıyor. iPhone 8 için OLED ekran panellerini tedarik edecek olan Samsung ise, çalışmalarını tam kapasitede bu ayın başında başlattı.

Güvenilir Apple analistlerinden Ming-Chi Kuo da Apple’ın Ağustos ayı sonunda iPhone 8 için üretim doğrulama testlerine başlayacağını ve seri üretimin Eylül ayında başlanacağını söylüyor. Ayrıca Kuo, her üç iPhone modelinin de Eylül ayında lanse edilip piyasaya sürüleceğine inanıyor. Her ne kadar iPhone 8 Eylül ayında piyasaya sürülecek olsa da tedariğindeki sorunlar yüzünden arz sıkıntıları yaşanacağı artık kesin.

Ayrıca bugün tedarik zincirinden elde edilen bir fotoğrafta 5.5 inç iPhone 7s Plus, 4.7 inç iPhone 7s ve bu iki iPhone modeli arasında bir boyutta olan iPhone 8 görülüyor. iPhone 8’in boyutu her ne kadar bir 7s Plus’tan küçük olsa da yüksek ekran oranı sayesinde aslında iPhone 7s Plus’tan daha büyük bir ekrana sahip olacak.

iPhone 8’in çift lensli arka kamerasının dikey olarak konumlandırılmasının nedeni de belli oldu. Apple, artırılmış gerçeklik için iPhone 8’in çift lensli arka kamerasını bir iPhone 7 Plus/7s Plus’a göre dikey olarak konumlandırıyor.

teknik destek