Loading Now

Bu Yılın iPhone Modelleri Yalnızca Üç Renk Seçeneği ile Sunulacak!

iPhone 8 Bakır Altın Rengi

Bu Yılın iPhone Modelleri Yalnızca Üç Renk Seçeneği ile Sunulacak!

Son Güncelleme tarihi 9 August 2017 by Müşteri hizmetleri

Ünlü Apple analisti Ming-Chi Kuo’ya göre, bu yılın iPhone modelleri iPhone 8, iPhone 7s ve iPhone 7s Plus yalnızca üç renk seçeneği ile piyasaya sunulacak; Siyah, Gümüş ve Altın. Analist, daha önce iPhone 8’in sınırlı renk seçeneği ile sunulacağını dillendirmişti ancak iPhone 7s ve 7s Plus için böyle bir beyanda bulunmamıştı.

teknik destek

Analistin bu iddiası hafta başında ortaya çıkan ve Foxconn kaynaklı olduğu söylenen bir fotoğrafta da görülüyor aslında ancak fotoğraftaki iPhone modellerinin iPhone 8 olduğunun altını çizmek gerekiyor. Ayrıca, fotoğraftaki iPhone’ların renklerinin Siyah (muhtemelen Simsiyah), Gümüş ve Bakır Altın olduğunun da altını çizelim.

iPhone-8-Renk-Seçenekleri Bu Yılın iPhone Modelleri Yalnızca Üç Renk Seçeneği ile Sunulacak!

Eğer ki Apple, bu yıl sadece üç renk seçeneği ile iPhone’unu tanıtmayı planlıyorsa, iPhone 7’de mevcut olan Roze Altın renk seçeneğini de görmemiz lazım. En azından iPhone 7s ve 7s için böyle olması gerekiyor ancak Apple’ın farklı olanları söz konusu olabilir.

Kuo’ya göre bu yıl tanıtılması beklenen üç iPhone modelide hızlı şarjı destekleyecek ancak tüketicilerin bu özelliği kullanabilmesi için Type-C şarj adaptörü satın alması gerekecek. Bu adaptör mevcut iPad Pro’da olan benzeri bir özelliğe sahip olacak.

Analist, şimdi Apple’ın Ağustos ayı sonunda iPhone 8 üzerinde üretim doğrulama testleri yapacağına inanıyor ve Eylül ayı ortasında seri üretime başlanacağını düşünüyor. Bu, Kuo’nun Ekim ayının ortasına kadar üretimin başlamayacağını söylediği raporlarına kıyasla daha öne çekilmiş bir tarihi işaret ediyor.

Kuo, daha önce, Apple’ın üç iPhone modelini de aynı zamanda, Eylül ayında tanıtılacağını ve hepsinin aynı tarihte piyasaya süreceğini söylemişti. Analiste göre OLED ekranlı iPhone 8’in arzında sorunlar olacak ancak iPhone 8’in tanıtıldığı üçüncü çeyrekte 2-4 milyon adet arası bir sevkiyat rakamı görülecek.

iPhone 8’in Eylül ayında tanıtılması ve piyasaya sürülmesi beklense de yüksek talep nedeniyle 2018 yılının ilk çeyreğine kadar iPhone 8’in tedariği kısıtlı olabilir. Zaten daha önceki pek çok analist raporunda premium iPhone modelinin Ekim ya da Kasım ayına kadar piyasaya sürülmeceği tahmin ediliyordu. Tüm bunlara karşın, gelecek nesil Apple ürünleriyle ilgili saygın bir isim olan Kuo’nun daha pozitif düşündüğünü görüyoruz.

teknik destek