Şimdi yükleniyor

iPhone 7’ye Tamamen İşlevsel 3.5mm Kulaklık Girişini Eklemek Mümkün!

iPhone 7 Kulaklık Girişi

iPhone 7’ye Tamamen İşlevsel 3.5mm Kulaklık Girişini Eklemek Mümkün!

Son Güncelleme tarihi 3 Nisan 2022 by Teknoloji Haber

Eski yazılım mühendisi olan Scotty Allen, bu hafta YouTube’a bir video yükledi ve videoda akıllı telefonu iPhone 7’ye tamamen işlevsel bir 3.5mm kulaklık girişini nasıl eklediğini gösteriyor. Allen’in Strange Parts web sitesinde yayınlanan yazısında, Çin’den 7 adet özel devre kartı tasarımı ve parçalarına ayrılmış 3 adet iPhone üzerinde dört ay çalışarak iPhone 7’sine 3.5mm kulaklık girişini ekleyebildiği bilgisi yer alıyor.

teknik destek

Allen, kulaklık jakına sahip olan bir iPhone 7 oluşturmanın en zor kısmının devre kartını oluşturma ve değişen parçaların yerine alternatiflerini bulmak olduğunu söylüyor.

Apple, iPhone 7’yi piyasaya sürmesinin ardından, yeni kamera sistemine binaen cihazının iç kısmında yer açmak için 3.5mm kulaklık jakını kaldırdı ve lightning girişi ile kulaklık girişini birleştirdi. Apple’ın 3.5mm kulaklık girişini kaldırmasının ardındaki bir diğer sebep ise iPhone 7 ve 7 Plus’ın suya karşı direncini artırmaktı.

Allen’ın başarısı, birçok iPhone kullanıcısının yeni iPhone’larda kulaklık girişinin kaldırılması konusundaki şikayetleri nedeniyle dikkat çekici. Elbetteki Allen’in yaptığı şey sıradan bir kullanıcı için pratik bir çözüm değildir. Allen, bu işlemin şimdiye kadar yaptığı herhangi bir şeyden çok daha karmaşık olduğunu, sayısız devre kartını tasarlamanın yanı sıra, çok sayıda yedek parça ve gelişmiş demontaj-montaj aleti için çok para harcadığını da belirtti.

Tam 30 dakikalık videoda, Allen’in projesinin tüm ayrıntıları yer alıyor ve işlemin başarıyla sonuçlandırılması gösteriliyor. Allen, daha önce Nisan ayında, Çin’den getirdiği parçalar ile kendi 16GB iPhone 6s’ini yapmıştı.

Ayrıca Allen, videosunun sonunda Apple’a sesleniyor ve gelecekte standart kulaklık girişine sahip iPhone satın almak istediğini söylüyor.

teknik destek