Şimdi yükleniyor

Yeni OLED Ekranlı iPhone’u Satın Almak İsteyenler Uzun Bir Süre Beklemek Zorunda Kalabilirler

Yeni OLED Ekranlı iPhone’u Satın Almak İsteyenler Uzun Bir Süre Beklemek Zorunda Kalabilirler

Son Güncelleme tarihi 8 Eylül 2017 by Müşteri hizmetleri

Tanıtımına artık sayılı günler kalan OLED ekranlı iPhone 8, standart LCD ekranlı iPhone 7s ve iPhone 7s Plus ile ilgili TechCrunch tarafından önemli bir iddia ortaya atıldı. İddiaya göre, her üç iPhone modeli de 12 Eylül’deki özel etkinlikte tanıtılacak ama aynı anda satışa sunulmayacak. iPhone 8 modeli, iPhone 7s ve 7s Plus’tan sonra satışa sunulacak ancak ne kadarlık bir süre sonra bunun olacağı belirsiz.

teknik destek

Apple’ın 12 Eylül’deki özel etkinliğinde, yeni iPhone’larını duyurmasından sadece üç gün sonra, 15 Eylül Cuma günü iPhone 8’i, iPhone 7s’i ve 7s Plus’ı ön siparişe açacağı ancak sadece 7s ve 7s Plus için ön sipariş teslimatlarının 22 Eylül Cuma gününden itibaren başlayacağı belirtiliyor.

Eğer ki bu iddialar doğruysa, iPhone 7s’den çok daha uzun süre sonra iPhone 8’in ön sipariş teslimatlarına başlanacak ve bunun tam olarak ne zaman gerçekleşeceği belirsiz.

Wall Street Journal, bu sabah sadece iPhone 8 için belirsiz üretim sorunlarının yaşandığını ve bu sorunlarla birlikte tedarik sıkıntısının oluştuğunu, bu nedenle cihazın teslimatlarında gecikmelerin yaşanabileceğini söyledi.

Daha önce de benzer yönde pek çok haber ve rapor görmüştük. Çünkü Apple, iPhone 8’in pek çok bileşeninin üretiminde önemli engellerle karşı karşıya.

Bu noktada, güvenilir Apple analistlerinden Ming-Chi Kuo’da benzer bir iddiası ile gelmiş, iPhone 8’in piyasaya sürülmesinden sonra “ciddi” tedarik sıkıntısı yaşanacağını ve Apple’ın arz / talep dengesine tam olarak yetişebilmesinin ancak 2018 yılının ilk aylarında olabileceğini söylemişti.

teknik destek