Şimdi yükleniyor

iPhone 8, Gelişmiş Lazer Sensörü ile Gelebilir

iphone-8-tasarimi-1

iPhone 8, Gelişmiş Lazer Sensörü ile Gelebilir

iPhone 8 için daha ilginç söylentilerden birisi de, gelişmiş lazer sensörleri ile güçlendirilmiş yeni bir yüz tanıma teknolojisine sahip olacağı.

Bu özellikle ilgili ilk iddia, birkaç hafta önce Cowen & Company’den gelen bir araştırma notu ile gündeme geldi ve o günden beridir bu konuda karmaşık söylentiler ortalıkta dolaşmaya başladı. iPhone 8’in ön tarafa konumlandırılmış yeni bir lazer sensörüne sahip olacağı ve bu kızılötesi sensör ile yüz ve hareket tanıma gibi özelliklerin kullanılacağı belirtiliyor.

teknik destek

Apple’ın yüz ifadelerini ayırt edebilen ve daha geniş duygu durumunu algılayabilen uzman bir teknolojiye sahip şirket olan Emotient’e sahip olduğunu düşündüğümüzde, iPhone 8’de böyle bir teknolojinin yer alabileceğini konuşmak kesinlikle iddia olmaktan öteye geçebiliyor.

Güvenilir Apple analistlerinden gelen yeni bir araştırma notunda da bu özellik üzerine bazı detaylar paylaşılıyor ve iPhone 8’in yüz tanıma yeteneğine sahip lazer teknolojisini bünyesinde barındıracağı bildiriliyor.

Bununla birlikte, belirsiz olan şey, Apple’ın yüz tanıma yeteneğine sahip bu sensörden nasıl faydalanacağı. Bazıları, Apple’ın artırılmış gerçeklik planlarını ilerletmek için bu teknoloji kullanabileceğini düşünürken bazıları, hassas ve önemli işlemler için kullanıcı kimliğinin doğrulanabilmesi için Touch ID alternatifi olarak bu teknolojinin kullanılabileceğini savunuyorlar.

Apple’ın, iPhone 8’e yönelik planları netleşmeye başladıkça, neden ABD satış fiyatının 1.000 doları aşacağı konusu belirginleşmeye başlıyor diyebiliriz.

teknik destek