Şimdi yükleniyor

iPhone 8 Plus, Dünyanın En İyi Kamerasına Sahip Akıllı Telefon Oldu!

iPhone 8 Plus Kamera

iPhone 8 Plus, Dünyanın En İyi Kamerasına Sahip Akıllı Telefon Oldu!

Son Güncelleme tarihi 23 Eylül 2017 by Müşteri hizmetleri

iPhone ile dünyanın en popüler kamerasının üreticisi olan Apple, iPhone 8 Plus ile ünvanına yeni bir ünvan kattı. Apple artık dünyanın en iyi kamerasına sahip akıllı telefonun sahibi. iPhone 8 Plus, 94 puan ile DxOmark’ın en iyi akıllı telefon kameraları listesinde zirveye oturdu ve dünyanın en iyi akıllı telefon kamerasına sahip olduğu tescillenmiş oldu.

teknik destek

iPhone 8 Plus’ın kamerası, kağıt üzerinde iPhone 7 Plus ile benzer kamera özelliklerine sahip. 12 Eylül’deki özel etkinlikte Apple, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’ta daha iyi bir kamera performansı sunan bir sensör kullandıklarını açıklamıştı ancak bu açıklama Apple hayranlarını pek tatmin etmemişti.

Tasarımı ile iPhone 7 Plus’a oldukça benzer olan ve aslında iPhone 7s Plus’ın yerini dolduran iPhone 8 Plus’ın Apple’ın bahsettiğinden daha iyi bir kameraya sahip olduğu tescillendi. DxOmark’ın en iyi telefon kameraları listesinde HTC U11 ve Google Pixel XL’ı gerisinde bırakan iPhone 8 Plus, 94 puan ile zirveye yerleşti.

iPhone-8-Plus-Kamera-Testi iPhone 8 Plus, Dünyanın En İyi Kamerasına Sahip Akıllı Telefon Oldu!

iPhone 8 Plus’ın kamerası üzerinde yapılan inceleme detaylarına bakıldığında Apple’ın görüntü işleme algoritması üzerinde iPhone 7 Plus’a göre ciddi iyileştirmeler yaptığı görülüyor. iPhone 8 Plus, algoritma ve donanımsal geliştirmeler sayesinde DxOmark’a göre şu anda dünyanın en iyi kamerasına sahip akıllı telefon konumunda. Teorik olarak iPhone 8 Plus’ın 7 Plus’a benzer bir kameraya sahip olduğu göz önüne alındığında bunun büyük bir olay olduğunu söylemek mümkün.

DxOmark özellikle, iPhone 8 Plus’ın kamerasının yüz tanıma yazılımı ve HDR performansının üzerinde duruyor ve yaptıkları testlerin diğer cihazlar arasında en iyi sonuçları verdiğini söylüyor. DxOmark, 8 Plus’ın telefoto lensi için iyileştirme yapılması gerektiğini söylüyor ve yine de yeni iPhone modelinin en iyi yakınlaştırma ve arka plan bulanıklığı sunan kameraya sahip olduğunun altını çiziyor.

Video kaydı konusunda ise iPhone 8 Plus’ın kamerası pek tatmin edici bir performans gösteremiyor. Cihazın kamerası, video stabilizasyonu, pozlama, yüz izleme konusunda iyi olsa da özellikle düşük ışık performansında sınıfta kalıyor. Özellikle düşük ışıkta video kaydında önemli bozulmalar meydana geldiğinin tespit edildiğini söyleyelim.

Özetle, iPhone 8 Plus kağıt üzerindeki özellikleri ve tasarımı ile iPhone 7 Plus’a benzer bir cihaz olsa da kamerası ile öne çıkıyor ve bir akıllı telefon için kameranın ne kadar önemli olduğu artık tüm mobil kullanıcılar tarafından kabullenilmiş bir gerçek.

teknik destek