Şimdi yükleniyor

iPhone 8 Plus Satışları Apple’ın Yüzünü Güldürüyor!

iPhone 8 Plus Su Direnci

iPhone 8 Plus Satışları Apple’ın Yüzünü Güldürüyor!

Son Güncelleme tarihi 27 Eylül 2017 by Müşteri hizmetleri

Güvenilir Apple analisti Ming-Chi Kuo, yeni bir raporunu yayınladı ve iPhone 8 satışlarının oldukça düşük olduğunu açıkladı. Analistin bu tahmini Localytics tarafından yapılan araştırma verileri ile de uyumlu oluyor.

teknik destek

Kuo’ya göre, iPhone 8’in ilk hafta sonu satışları çok zayıf değil istikrarlıydı ancak genel olarak düşük bir ilgi söz konusu. Analist, Apple’ın iPhone X ile iPhone 8 ve 8 Plus arasında yüzde 50/50 talep paylaşımı beklediğine inanıyor ve şirketin bu üç modelin satışlarını bunu dikkate alarak hedeflediğini söylüyor.

Localytics’ten gelen son veriler, iPhone 8 Plus’ın iPhone 8’den daha popüler olduğunu ve analist Kuo’nun tahminlerinin tutarlı olduğunu gösteriyor. Apple’ın iPhone 8 satışları düşük olmasına rağmen, iPhone 8 Plus bugüne kadar herhangi bir iPhone “Plus” modelinden daha yüksek ilgi görüyor. Kuo, ilk hafta sonunda iPhone 8 satışlarının çok düşük olduğunu da söylüyor.

iPhone 8 ve 8 Plus’a olan ilginin oldukça düşündüğünü dünyanın pek çok yerindeki Apple Store’ların önündeki kuyruklardan anlamak mümkündü. Önceki yıllarda yüzlerce insanın sıraya girdiği Apple Store’ların önünde kısa kuyruklar oluşmuştu.

Elbetteki iPhone 8 ve 8 Plus’ın satışlarının bu denli düşük olmasının asıl nedeni iPhone X. Şu anda milyonlarca müşteri iPhone X’in piyasaya çıkacağını günü bekliyor ve o güne kadar mevcut telefonlarını kullanmaya devam eedeceklerini söylüyorlar. Öyleki analistler, iPhone X ön sipariş sayısının 40-50 milyonu bulabileceğini tahmin ediyorlar.

teknik destek