İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone 8 Plus ve iPhone 7 Plus Düşürme Testinde Karşı Karşıya!

iPhone 8’in piyasaya çıkmasıyla düzinelerce test videoları YouTube’da yer almaya başladı. EverythingApplePro da bu test akımına katıldı ve iPhone 8 Plus’ın selefi iPhone 7 Plus’a kıyasla ne kadar dayanıklı olduğunu ortaya koymaya çalışıyor.

teknik destek

Apple’ın iPhone 8 ve 8 Plus’ı iPhone 7 serisine benzer görünse de dikkat çeken tasarımsal değişiklikler yok değil. Alüminyumdan yapılmış iPhone 7 kasasının aksine, iPhone 8’in kasasında cam kaplama yer alıyor. Bu cam kaplama kasasının olmasının altında ise yeni kablosuz şarj özelliği var.

Bununla birlikte, Apple’ın iPhone 8 modellerinde kullandığı camın özel bir yapıya sahip olduğu ve inanılmaz derecede esnek olduğu testte görülüyor. Zaten Apple, iPhone 8’in bir akıllı telefondaki şimdiye kadarki en dayanıklı cama sahip olduğunu söylüyor.

Apple’ın iPhone 8 ürün sayfasında cihazın kasası hakkında şu şekilde bir açıklama yer alıyor: şöyle diyor: Ön ve arka yüzeyde kullanılan özel cam, yüzde 50 daha fazla derinliğe sahip bir güçlendirme katmanı içeriyor. Ekstra sağlamlık için, yeni çelik altyapının yanı sıra havacılık ve uzay endüstrisi standartlarında 7000 Serisi alüminyum şerit kullanılıyor. Ve yağ tutmayan kaplama sayesinde parmak izleri ve lekeler kolayca silinebiliyor.

iPhone 7 ve 7 Plus’ın sahip olduğu alüminyum kasa, elbetteki iPhone 8 ve 8 Plus’ın sahip olduğu cam kaplama kasaya göre beklenmedik düşürmelere karşı daha dayanıklı. iPhone 8, cam kaplama kasasıyla, iPhone 7 cam kaplama kasaya göre daha sağlam olan alüminyum kasası ile öne çıkıyor.

teknik destek