İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone 8 Plus’ın Pilinin Şişmesinde Korkulacak Bir Şey Yok!

Apple, iki iPhone 8 Plus kullanıcısının pilinin şişmesinin fotoğraflarını sosyal medyada paylaşmalarıyla konuyu araştırmaya başladı. Bir Apple sözcüsü durumu doğrulayarak, “farkındayız ve araştırıyoruz” dedi.

teknik destek

Bilindiği üzere Tayvanlı bir kadın, iPhone 8 Plus’ını orijinal Apple güç adaptörü ile şarj etmek için şarja takmasından yalnızca birkaç dakika sonra pilinin şiştiğini söylemişti (İlgili Haber). Yerel medya kaynakları, pili şişen bu aygıtın Apple’a iade edildiğini söylediler.

iPhone 8 Plus’ın pilinin şiştiği ikinci müşteri ise bir Japondu. Telefonunun ekran panelinin kasasından ayrıldığını gösteren birkaç fotoğrafı Twitter’da paylaştı (İlgili Haber).

Her iki vakada da iPhone 8 Plus’ın pilinin patlamadığı, yalnızca şiştiği görülüyor. Pilin şişmesinden doğan aşırı basınç ekran panelinin kasadan ayrılmasına neden oluyor ve bu durum pilin patlamasını önlemiş oluyor.

Endişelenmeye Gerek Yok!

Her yıl, her yeni iPhone modelinin piyasaya çıkması sonrasında yaşanan pil kaynaklı sorunlar gündeme geliyor. Çünkü lityum iyon pillerin şişmesi kimi zaman kaçınılmaz bir durumdur.

iPhone 7’nin piyasaya çıktığı ilk zamanlarda benzer vakalar gündeme gelmiş ve büyük olasılıkla iPhone X’in piyasaya çıkmasından sonra da benzer vakalar görülecektir.

Samsung’un onlarca Galaxy Note 7’sinin pil sorunu yüzünden patlamasından dolayı son zamanlarda pil sorunları büyük bir trend konusu haline geldi ve iki iPhone 8 Plus’ın pilinde meydana gelen bu durum gündem konusu olmuş oldu. Ancak herhangi bir iPhone 8 Plus’ın patlamadığının ve korkulacak bir durumun olmadığının altını çizmek istiyoruz.

teknik destek