Şimdi yükleniyor

iPhone 8 ve 8 Plus’a iPhone X Darbesi!

Apple iPhone 8 ve iPhone 8 Plus

iPhone 8 ve 8 Plus’a iPhone X Darbesi!

Son Güncelleme tarihi 19 Ekim 2017 by Müşteri hizmetleri

Reuters’a göre Apple, tedarikçilerinden Kasım ve Aralık aylarında iPhone 8 ve 8 Plus’ın üretimini neredeyse yüzde 50 oranında azaltmasını istedi. iPhone tarihinde ilk kez, yeni modellerinin seri üretimine başlanmasından kısa bir süre sonra üretimde büyük bir kesinti yapılması söz konusu. Malumunuz Apple, iPhone 8 ve 8 Plus’ı 12 Eylül’de tanıtmış ve 22 Eylül’de belirli ülkelerde satışa sunmuştu.

teknik destek

Şu anda düşük seviyelerde olduğu net bir şekilde görülen iPhone 8 ve 8 Plus satışlarından dolayı yatırımcıların da büyük endişesi var ve bu Apple’ın hisse seneti fiyatına yansımış durumda. Şirketin hisse senedi fiyatında 12 Eylül’den bu yana dalgalanmalar yaşanıyor.

Apple, iPhone 8 ve 8 Plus’ın resmi satış rakamlarını paylaşmadı. Şirket, 2 Kasım’da, 2017 mali yılı dördüncü çeyrek sonuçlarını duyuracak ve son üç aylık dönemdeki iPhone satış rakamları paylaşılacak. Bu dönemdeki iPhone satış rakamlarının içinde iPhone 8 ve 8 Plus’ın satış rakamlarıda yer alacak ancak şirketin açıklayacağı resmi rakamlarda iPhone modellerine göre bir ayrıştırma yapılmadığından iPhone 8 ve 8 Plus’ın ne kadar satıldığı yine net olarak bilinmeyecek.

iPhone 8 ve 8 Plus’ın satışları beklenenden düşük seyrediyor olsa da, Apple’ın 3 Kasım’da piyasaya çıkacak olan iPhone X ile rekor satış rakamlarını görmesi bekleniyor. iPhone X, Apple’ın şimdiye kadar sattığı diğer modellerinin aksine OLED bir ekrana, en yüksek ekran oranına, Face ID, Animoji gibi 3D yüz tanıma özelliklerine sahip TrueDepth kamera sistemine sahip. Tüm bunlar pek çok müşterinin ilgisini çekiyor.

Apple fanları, başta ABD olmak üzere belirli ülkelerde 27 Ekim’de ön siparişe açılacak olan ve resmen 3 Kasım’da piyasaya çıkacak olan amiral gemisini sabırsızlıkla bekliyorlar. iPhone X’in Türkiye fiyatı 6.099 TL’den başlıyor ve henüz Türkiye çıkış tarihi belli değil.

teknik destek