Şimdi yükleniyor

iPhone 8’den Daha Çok Satılan Model iPhone 7 Oldu!

Apple iPhone 7 Plus

iPhone 8’den Daha Çok Satılan Model iPhone 7 Oldu!

Operatörler aracılığıyla yapılan bir analize göre, ABD ve İngiltere’de iPhone 8 ve 8 Plus’tan daha çok iPhone 7 ve 7 Plus’ın satıldığı ortaya çıktı. Araştırma, KeyBanc Capital Markets analisti John Vinh tarafından yapıldı.

iPhone 7 ve 7 Plus’a göre büyük farklılıklar ve geliştirmelerle gelmeyen daha doğrusu gelemeyen 8 ve 8 Plus ile birlikte iPhone X’e 999 dolar ödemek istemeyen müşteriler yönünü iPhone 7 ve 7 Plus’a çevirdi.

teknik destek

ABD’de iPhone 8 699 dolardan başlayan fiyatla satışa sunulurken indirim sonrası iPhone 7’nin fiyatı 549 dolara kadar düştü. Aradaki 150 dolarlık fark ise insanları iPhone 7 almaya itiyor. Hatta bazı perakendecilerin iPhone 7’yi 500 dolara varan indirimlerle satması müşterilerin iPhone 7’ye olan ilgisini daha da artırıyor.

Ayrıca operatörlerin iPhone 8 için sundukları promosyonlar geçen yıl iPhone 7’nin piyasaya çıkması sonrası sunulan promosyonlara kıyasla oldukça mütevazi duruyor. Bu da müşterilerin iPhone 8 yerine iPhone 7’ye yönelmesine neden oluyor.

Analistlere göre iPhone 8 satışları oldukça düşük düzeyde ancak 8 Plus satışları beklentilerin üstünde bir potansiyele sahip. Elbetteki iPhone 8 ve 8 Plus’a olan ilginin düşük olmasının en önemli nedeni iPhone X. Milyonlarca yeni iPhone almak için bekleyen müşteri iPhone X’in piyasaya çıkmasını bekliyorlar ve amiral gemisi iPhone modeli Türkiye’nin dahil olmadığı belirli ülkelerde 3 Kasım’da piyasaya çıkacak.

teknik destek