Şimdi yükleniyor

iPhone X Sevkiyatları Başladı!

iPhone X Şarj Süresi

iPhone X Sevkiyatları Başladı!

Xinhuanet web sitesine göre, ilk iPhone X partisi sonunda Çin’den çıkış yaptı. Bu ilk partinin iki farklı ülkeye gideceği ve sadece 46.500 adetten oluştuğu iddia ediliyor. İlk partinin sayısı açıkçası önceki modellere kıyasla oldukça düşük düzeyde.

Haber, Digitimes tarafından da ele alındı ve böylece bir bakıma doğrulanmış oldu. Çin menşeli Xinhuanet.com’a göre ilk partinin sevkiyatı, Foxconn Electronics tarafından sırasıyla Zhengzhou ve Şangay’dan Hollanda ve Birleşik Arap Emirlikleri’ne (BAE) yapıldı ve toplamda 46.500 adet iPhone X sevkıyatı gerçekleşti.

teknik destek

Nikkei tarafından yapılan son açıklamaya göre haftada yalnızca 400.000 adetlik iPhone X üretim hacmi söz konusu. Bunun anlamı iPhone X ön siparişlerinin teslimatlarının kısmen gecikeceği anlamına geliyor. Üretim hacminin 2018’e doğru artırılacağı söyleniyor.

Daha önce TrueDepth 3D kamera sisteminin bileşenleri ile ilgili sorunlardan dolayı iPhone X’in üretiminde gecikmeler meydana geldiği belirtiliyor ve günlük yalnızca 10.000 adet üretim yapılabildiği iddia ediliyordu.

iPhone X’e olan talep büyük oranda iPhone 8 satışlarına da bağlı. Tabii ki çoğu müşteri tercihini iPhone X’ten yana kullanarak beklemeye geçmiş durumda ancak beklemek ve daha fazla para ödemek istemeyen kullanıcıların iPhone 8 veya 8 Plus’a yöneldiği de bir gerçek.

teknik destek