Şimdi yükleniyor

iPhone 8’in Kasasının Kalıbı ve Şematik Çizimi Sızdırıldı!

iPhone 8 Konsept

iPhone 8’in Kasasının Kalıbı ve Şematik Çizimi Sızdırıldı!

Benjamin Geskin, bu hafta başladığı iPhone 8 sızıntılarını devam ettiriyor. Benjamin, Twitter’da iPhone 8’e ait olduğunu iddia ettiği yekpare kasanın kalıbının fotoğraflarını ve kalıba ait şematik çizimlerini paylaştı.

teknik destek

https://twitter.com/VenyaGeskin1/status/857985068266082304

Benjamin’in bu paylaşımdaki dikkat çeken ilk önemli detay çift lensli arka kamera. Bir süredir paylaşılan şematik çizimlerde ve konseptlerde gördüğümüz çift lensli arka kameranın iPhone 7 Plus’ın aksine yatay değil de dikey olarak konumlandırılması paylaşılan bu fotoğraftaki kasa kalıbında da görülüyor.

Kasanın şematik çiziminde ise lightning portu ve güç düğmesi gibi diğer detaylarda yer alıyor. Şematik çizimde ve kalıpta eksik olan tek detay ise Touch ID. Apple’ın, parmak izi okuyucusunu ekrana entegre etmek için bir planının olduğunu biliyoruz. Ancak, bu teknolojik atılımda oluşabilecek herhangi bir soruna karşı şirketin alternatif bir çözüm olarak, parmak izi okuyucusunu cihazın arka tarafında konumlandırma planına sahip olduğunu da biliyoruz.

Kalıpta, Touch ID’ye ait herhangi bir detayın yer almıyor olması şirketin Touch ID’yi ekrana entegre etme konusundaki teknoloji için başarılı olduğu anlamına geliyor. Yani alternatif çözüm bu sebeple iptal edilmiş olabilir.

iPhone-8-2 iPhone 8'in Kasasının Kalıbı ve Şematik Çizimi Sızdırıldı!

Fotoğraflarda görülen kalıp, firmalar tarafından imalat sürecinde yaygın olarak kullanılır. Sızdırılan bu kalıbın tümüyle gerçeği yansıtıp yansıtmadığının ise belirsiz olduğunun altını çizelim.

https://youtu.be/sbios0u2Px8

teknik destek