Şimdi yükleniyor

iPhone 8’in OLED Ekranının Üretimi Tarafındaki Sorunlar Devam Ediyor!

iPhone 8 vs iPhone 7 Plus

iPhone 8’in OLED Ekranının Üretimi Tarafındaki Sorunlar Devam Ediyor!

Son Güncelleme tarihi 27 Haziran 2017 by Müşteri hizmetleri

Apple’ın beklenen 2017 iPhone modellerinin tanıtımına sadece birkaç ay uzaklıktayız ve üretim konusunda gelişmeler arttıkça tedarik zincirine dayalı raporlar da peşi sıra gelmeye devam ediyor. iPhone 8’in hemen hemen çerçevesiz 5.8 inç OLED ekrana, paslanmaz çelik ve camdan oluşan şasiye sahip yeni bir tasarım formu ile karşımıza çıkması bekleniyor.

teknik destek

En yeni ve üst düzey iPhone modelinin üretiminde aksaklıkların meydana geleceği yönünde pek çok haber var ancak bu tarz haberleri her yıl gördüğümüzü düşündüğümüz de pekte güvenilir olmadıklarını söylemek mümkün. Ancak Digitimes’tan gelen yeni bir rapora göre, OLED panel tedariği sürecinde oldukça etkin bir dar boğaz söz konusu. Raporda, dar boğazın OLED ekran panelleri ve montaj aşamasındaki verim sorunlarından kaynaklandığı belirtiliyor.

Samsung, şimdilik iPhone 8 olarak adlandırılan OLED ekranlı premium iPhone modelinin 5.8 inç ekranını üretmeyi üstlenmiş tek firma konumunda ve üretim noktasında bazı sorunlar yaşadığı görülüyor.

Raporda, yeni nesil iPhone modelinin ve diğer iPhone 7s ve 7s Plus’ın Eylül ayına kadar hazır olacakları belirtilse de, iPhone 8’in oldukça düşük sayıda satışta olacağı söyleniyor.

iPhone’un montajı noktasında Foxconn, Pegatron ve Wistron üretim taleplerini eksiksiz karşılamak üzere hazır durumdalar. TSMC, Mayıs ayında yeni nesil iPhone için hazırlanan A11 çipinin sevkiyatlarına da başladı.

Bu rapor yalnızca OLED ekranlı iPhone’u ele alıyor ve dar boğazın sadece bu model için söz konusu olduğundan söz ediyor. Yani LCD ekranlı ve standart donanımsal yükseltmelerle gelecek olan iPhone 7s ve 7s Plus için herhangi bir üretim sorunu söz konusu değil.

Herkes Apple’ın gelecek nesil iPhone serisini görmek için Eylül ayını beklerken, iPhone 8’in Ekim ayı sonuna kadar tedarik edilemeyeceğini gösteren bazı haberler mevcut ve bu gelen en yeni raporda da benzer bir durumdan bahsediliyor. Hal böyle olunca iPhone 8’i Eylül ayında görecek olsak da ona ulaşmak birkaç ay boyunca zor olacak gibi duruyor.

teknik destek