Şimdi yükleniyor

iPhone’unuz Gelen Aramaları Sizin Yerinize Otomatik Yanıtlasın

iPhone’unuz Gelen Aramaları Sizin Yerinize Otomatik Yanıtlasın

iPhone’unuz Gelen Aramaları Sizin Yerinize Otomatik Yanıtlasın

Son Güncelleme tarihi 23 Mart 2024 by Teknoloji Haber

teknik destek

iPhone’a piyasaya çıkmacan önce Nokia ve diğer üreticilerin cep telefonlarında gelen aramaları sizin yerinize otomatik olarak cevaplama seçeneği yer almaktaydı.

Apple, iOS 11 ile başlayarak iPhone’a benzer bir özelliği getirdi. Bu özellik Siri’yi kullanmak yerine telefonunuzdaki yerleşik Telefon uygulamasını kullanmaktadır.

Elbetteki bu özellik isteğe bağlı olarak etkinleştiriliyor ve Wi-Fi aramalarını, FaceTime sesli ve görüntülü görüşmelerini, WhatsApp ve Skype gibi Apple’ın yerleşik Telefon uygulamasıyla entegre çalışan ve gelen VoIP aramaları da dahil olmak üzere CallKit çerçevesindeki her türlü platform aramalarını desteklemektedir.

Bu özellik için rehberimize göz atmadan önce, bu özelliğin iOS 11 veya daha üstü bir iOS sürümünde kullanılabilir olduğunu unutmayın.

Gelen Aramaları Otomatik Yanıtlama Özelliği

Telefonunuzu ahizesiz kullanmak istediğinizde, iPhone’unuz sizin adınıza gelen aramaları otomatik olarak cevaplama yeteneğine sahiptir. Örneğin, CarPlay’i olmayan bir otomobili kullanıyor, spor salonunda çalışıyor veya AirPods’unuzla müzik dinliyorken koşu yapıyorsanız bu özelliği kullanmanız sizin için cazip bir seçenek olacaktır.

Ayrıca, eşleştirilmiş iPhone’unuzun hücresel ağ bağlantısını kullanarak arama yapmanızı ve bu aramaları cevaplamanızı sağlayan bir Apple Watch kullanıyorsanız, Aramaları Otomatik Yanıtla özelliği telefonunuzla etkileşim kurmanın pratik olmayabileceği bu ve bunun gibi durumlarda sizin için kullanışlı olacaktır.

iPhone’unuzda Aramaları Otomatik Yanıtla Özelliğini Etkinleştirme

Adım 1: iPhone’unuzdan Ayarlar uygulamasını açın.

Adım 2: Genel > Erişilebilirilik > Sesli Arama Yönlendirme > Aramaları Otomatik Yanıtla menüsüne gidin.

Adım 3: Aramaları Otomatik Yanıtla seçeneğini etkin hale getirin ve isteğe bağlı olarak, iPhone’unuzun gelen aramayı otomatik yanıtlaması içi bekleyeceği süreyi ayarlayın.

İşte hepsi bu kadar. Artık belirlediğiniz süre içerisinde gelen aramaya cevap vermez veya veremezseniz iPhone’unuz sizin yerine gelen aramayı cevaplayacaktır.

teknik destek

2 yorum

comments user
ahmethakan ryhnl

İnternet Gerektirmiyor Hocam

comments user
Ahmet Faruk

Bu işlemin gerçekleştirilmesi için internet gerekiyor mu

Yorumlar kapalı.