iPhone 8’in Ön Yüzü Tamamen Ekran Olabilir

img_0855

Apple’ın gelecek yıl iPhone’un 10.yılı sebebiyle iPhone 8’de köklü değişiklilere gitmesi bekleniyor. En büyük değişiklik muhtemelen ekranda olacak. iPhone’un ön yüzünün tamamen ekran olacağı gelen haberler arasında.

teknik destek

iPhone 7 ile birlikte ana ekran tuşunda değişikliğe giden Apple, gelecek yıl ana ekran tuşunu tamamen kaldırabilir. Bu tuş tamamen ekrana monte edilebilir. Böylece alt çerçeve kısmı tamamen ekran olacak.

Ama üst çerçevesi daha karmaşık. Ortam ışığı sensörü, yakınlık sensörü, ön hoparlör ve ön kameranın bulunduğu üst çerçeveyi tamamen ekrana dönüştürmek için sensörler ve kameranın farklı bölgelere yerleştirilmesi gerekiyor. Apple ön yüzü tamamen ekran yaparsa sık eleştiri aldığı boyut konusunda önemli bir adım atacak. Zira 5.7 inç Samsung cihazlar iPhone Plus serisinden daha küçük boyuta sahipler.

Apple Insider tarafından keşfedilen yeni bir patent Apple’ın ekranda bulunan sensörleri taşıyacağı anlamına geliyor. Ekrana entegre ışık sensörleri başlıklı 9466653 numaralı patent, dokunmatik ekran veya sensörlerin işlevselliğini etkilemeden ekrana monte edileceğini gösteriyor.

İlginçtir patent aynı zamanda Apple’ın bir sonraki iPhone’da LCD yerine OLED ekrana sahip olacağına da kanıt olarak görülebilir.

img_0852 img_0852 img_0854

müşteri hizmetleri

Comments are closed.