Şimdi yükleniyor

iPhone 8’in Sanal Ana Ekran Düğmesi için Hazırlanan Konsept Göz Dolduruyor

iPhone 8 Ekran

iPhone 8’in Sanal Ana Ekran Düğmesi için Hazırlanan Konsept Göz Dolduruyor

Son Güncelleme tarihi 17 Ağustos 2017 by Müşteri hizmetleri

teknik destek

Apple’ın iPhone 8’i Eylül ayında tanıtması bekleniyor ve Eylül ayına artık birkaç hafta kalmışken oldukça ilginç, dikkat çekici konseptler de gelmeye devam ediyor.

iPhone 8 için hazırlanan en yeni konsept tasarımcı John Calkins’ten geldi ve Apple’ın iPhone 8’de bazı önemli değişiklikleri/yenilikleri cihaz üzerinde nasıl uygulayacağı konusunda oldukça heyecan verici bazı fikirler ele alınıyor. Konseptte, özel olarak uçtan uca OLED ekran ile nelerin yapılabileceği konusu ise net bir şekilde ortaya konuluyor.

Tasarımcı, iPhone 8’in ekranın alt tarafında “HomeBar” adı altında bir alanın yer alacağını ve bu alanda boyutu değiştirilebilen bir ana ekran düğmesinin yer alacağını hayal ediyor.

iPhone-8-HomeBar iPhone 8'in Sanal Ana Ekran Düğmesi için Hazırlanan Konsept Göz Dolduruyor

Tasarımcı, bildirimler için oldukça büyük bir yenilenme yapılacağını ve bunun iOS 12 ile beraber gerçekleşeceğini öngörüyor. Konsepte göre kullanıcılar, HomeBar ile widgetlar (araç takımları), bildirimler arasında rahatlıkla geçiş yapabilecekler.

iOS-12 iPhone 8'in Sanal Ana Ekran Düğmesi için Hazırlanan Konsept Göz Dolduruyor

Apple’ın premium özelliklerle donattığı iPhone 8’ini, iPhone 7s ve 7s Plus’ı birlikte Eylül ayında lanse etmesinin beklenildiğini hatırlatalım.

teknik destek