Şimdi yükleniyor

KDE 5.74 nasıl yüklenir?

KDE 5.74 nasıl yüklenir?

KDE 5.74 yükleme işleminde yüklenmiyor veya güncelleme hatasının çıktığı oluyor diyenlerle karşılaşılabiliyor.

KDE Unix ve Unix benzeri işletim sistemleri için geliştirilmiş bir masaüstü platformudur. Açık kaynaklı bir arayüz olan KDE Plasma’nın geliştiricileri yeni sürümü yayımladı. Belli süre aralıklar ile gelen yeni güncellemeler ile daha hızlı, daha stabil ve daha kullanışlı bir arayüz haline geliyor. KDE 5.74 yaması ile çeşitli yenilikler ile birlikte geldi. Genel olarak her güncellemede yapıldığı gibi ilk olarak terminal açılır ve sisteme gerekli olan depolar eklenir. Ardından depolar güncellenerek sisteme yükleme yapılır.

teknik destek

KDE 5.74 ne gibi yenilikler sunuyor?

Sistem uygulamaları eski sürüme göre daha az kaynak tüketiminde bulunacaktır. karanlık temasında yaşanan sıkıntılar çözülmüştür. Dolphin Dosya Yöneticisi Bluetooth ile dosya aktarımı gerçekleştirirken çökmeler yaşanabiliyordu bu sorun da gelen güncelleme ile çözülmüştür. KDE Metin Editörü ve bu editör kullanılarak geliştirilen uygulamalar eski güncellemeye kıyasla yüzde kırk daha hızlı açılıyor. Gelen güncelleme ile yeni kısayollar tanımlanmıştır: ”Shift” tuşu kullanılarak kısayol atamaları gerçekleştirilebilir.

KDE güncellemeleri doğru şekilde yükleme

Gelen güncellemeler dikkatli olarak takip edilmelidir. Güncellemelerin sunduğu yenilikler ve düzeltmeler açıklama kısmında detaylı olarak belirtilir. Bu anlatılan yöntem temel olarak kullanılan Kubuntu ve Linux kullanıcıları tarafından yapılabilir. Her gelen güncellemede yapıldığı gibi öncelikle terminal açılır ve sisteme gerekli olan depolar eklenir. Ardından eklenen depolar ile birlikte depolar güncelleştirilir. Güncelleştirmenin sonunda yeni sisteme yükseltilir.

KDE-5 KDE 5.74 nasıl yüklenir?
KDE 5.74 nasıl yüklenir?
teknik destek