Şimdi yükleniyor

iPhone çift sim kart nasıl kullanılır?

iPhone çift sim kart nasıl kullanılır?

iPhone çift sim kart nasıl kullanılır?

Son Güncelleme tarihi 2 Ocak 2019 by Müşteri hizmetleri

iPhone çift sim kart kullanımı bazı modellere geldi. Bir ara çıkarılan iOS sürümündeki sorundan dolayı Türkiye’ de kullanım sorunu vardı. Yeni bir güncelleme ile çözülmüştü. Çift sim kart desteği olan iPhone XS, XS, iPhone XR, nano SIM ve eSIM desteğine sahip modeller.

teknik destek

iPhone telefonlarda çift sim özelliğini kullanma

iPhone çift sim kart nasıl kullanılır? iPhone XS, XS Maxi XR modellerinde nano SIM ve eSIM içeren çift sim kart özelliği bulunmaktadır. eSIM özelliğinde, herhangi bir şekilde fiziksel SIM kullanma zorunluluğu yoktur. Sadece telefon operatör firmasının hücresel veri planını doğru bir şekilde etkinleştirmesi sayesinde dijital SIM çalıştırılır. Numaralardan bir tanesinin iş, diğerinin ise kişisel amacı kullanıldığı durumlarda çift SIM tercih edilebilir. Bunun yanında yurtdışı gezilerinde yerel veri hattı eklemek isteyenler de, yine çift SIM özelliğini kullanabileceklerdir. Konuşma ve veri kullanımı için farklı planlar uygulamak isteyen iPhone kullanıcıları, yine farklı SIM kartlar kullanmak isteyeceklerdir.

iPhone-cift-sim-kart-nasil-kullanilir-10 iPhone çift sim kart nasıl kullanılır?
iPhone çift sim kart nasıl kullanılır?

eSIM ve çift sim ile ilgili bilinmesi gerekenler

Her iki numaradan da rahatlıkla sesli arama yapılabilir ve SMS ile MMS alınıp gönderilebilir. Bunun yanında iPhone cihazında hücresel veri ağı da kullanılabilir. Çin’de bulunan iPhone modellerinde eSIM özelliği bulunmamaktadır. Hong Kong ve Makao içerisinde ise sadece iPhone XS modelinde eSIM özelliği vardır. Çift SIM Dual Standby teknolojisi uygulanmaktadır. Bu sayede her iki SIM ile de arama yapılır ve aramalar yanıtlanabilir.

Çift sim kart için ihtiyaç olunanlar

iOS 12.1 veya daha sonraki sürümlerin yüklü olduğu iPhone XS, XS Max ve XR modellerine ihtiyaç duyulur. Bunun yanında operatörlerden alınan ve eSIM’ı destekleyen QR kod veya operatör uygulaması da yine gerekli olan teknik detaylardandır.

teknik destek

1 yorum

comments user
volkan

çift sim alan tepsiyi nerden buluyoruz???

Yorumlar kapalı.