Facebook hesap silme linki 2019

0
Facebook hesap silme linki

Facebook hesap silme linki ile direk Facebook hesap kapatma işlemini yapabilirsiniz. Facebook hesap silme mobil Android’ den ve iPhone’ dan aynı bağlantı üzerinden yapabilirsiniz.

Facebook’ un son yıllarda bazı alanlarda rakip sayısı arttı. Genç kesim farklı uygulamalarda bazen daha fazla vakit geçirebiliyor. TikTok gibi video paylaşımda hızla büyüyen ağlarla Facebook’ un başı belada. Bu nedenle ki bir dizi değişime yönelik çalışmalara başladı. Bu yazımızla Facebook’ tan sıkılıp’ da hesap kapatmak isteyenler için gerekli adımları yayınlayacağız.

Uyarı olarak hesap silme kalıcı işlemi yapanlar daha sonra hesabımı kapattım tekrar geri alabilir miyim gibi sorularla zaman harcamasın. Bazıları kapatılan hesapla ilgili mahkemeye kanıt sunmak için ulaşabilirliğini sorgulamakta. Bazıları da silinen mesajları geri getirmek için bir yöntem var mı diye yazıyor. Yasal durumlarda bi ihtimal olumlu sonuçlanır. Genelde 2 yıl kadar verilerin saklanması gerekir. Ama hesap silmede uyarı olarak artık bu hesabı geri alamazsınız diye uyarıda bulunuluyor. Yani bu işlemler biraz zor.

Facebook hesap dondurma

İlk önce olur da hesap kapatıp sonra pişmanlık yaşamamanız için öneri adım olarak Facebook hesap dondurma işlemini önereceğiz.

  • Bilgisayar veya telefondan tarayıcıyla Facebook hesabınıza girip yukarıdaki ok simgesine tıklayınız ve ayarlara giriniz.
  • Yan kısımdan “Genel” bölümüne girelim.
  • Yan bölümden “Hesabı yönet” seçeneğindeki “Düzenle” yazısına tıklayın.
  • En alt seçenekte “Hesabını dondur” yazısına tıklayıp ve hesap giriş şifrenizi yazınız.
Facebook hesap silme linki-3
Facebook hesap dondurma
Facebook hesap silme linki-4
Hesap nasıl dondurulur
Facebook hesap silme linki-5
Hesap dondurma ayarları

Facebook hesap silme iPhone Android

  • Facebook hesap kapatma için direk işlem linki SİLME tıklayın.
  • Burada hesabı dondurma, bilgileri indirme, yönetici ayarları ve uygulamalarınızı yönetme seçenekleri çıkacak.
  • Sonra Facebook “Hesabı sil” butonuna tıklayalım.
  • Hesabın size ait olduğunu doğrulamak için Facebook şifresini girmeniz istenecek. Uyarıdan sonra sil ile işlem başlayacak.
Facebook hesap silme linki-6
Facebook hesap silme linki
Facebook hesap silme linki-7
Facebook hesap kapatma linki

Facebook hesap silme işleminde size 14 gün boyunca hesaba girmemeniz gerektiği uyarısında bulunulacak. Aksi durumda hesap tekrar açılacak.

Ek bilgi! Olur da yanlışlıkla Facebook hesap kapatma işlemini yaparsanız veya birisi hesabımı çaldı ve Facebook hesabımı kapattı sorunu yaşarsanız o zamanda kapatılan hesabı açma ile ilgili hazırlanan yazıları inceleyiniz. Orada Facebook iletişim linki bulunuyor.

YORUM YAPIN, DEĞER KATIN!

Lütfen yorumunuzu buraya yazın.
Lütfen adınızı buraya yazın.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.