Şimdi yükleniyor

Facebook hesap silme linki 2020

Facebook tamamen kapatma

Facebook hesap silme linki 2020

Son Güncelleme tarihi 9 Ağustos 2022 by Teknoloji Haber

Facebook hesap silme bağlantısı ile direk Facebook hesap kapatma işlemini yapabilirsiniz. Telefondan hesap kapatma işlemini de aynı bağlantı üzerinden yapabilirsiniz. Yalnız hesabın tamamen kapatılması için belli bir süre olduğunu hatırlatalım.

teknik destek

Facebook’ un son yıllarda bazı alanlarda rakip sayısı arttı. Genç kesim farklı uygulamalarda bazen daha fazla vakit geçirebiliyor. TikTok gibi video paylaşımda hızla büyüyen ağlarla Facebook’ un başı belada. Bu nedenle ki bir dizi değişime yönelik çalışmalara başladı. Bu yazımızla Facebook’ tan sıkılıp’ da hesap kapatmak isteyenler için gerekli adımları yayınlayacağız.

Uyarı olarak silme kalıcı işlemi yapanlar daha sonra hesabımı kapattım tekrar geri alabilir miyim gibi sorularla zaman harcamasın. Bazıları kapatılan hesapla ilgili mahkemeye kanıt sunmak için ulaşabilirliğini sorgulamakta. Bazıları da silinen mesajları geri getirmek için bir yöntem var mı diye yazıyor. Yasal durumlarda bi ihtimal olumlu sonuçlanır. Genelde 2 yıl kadar verilerin saklanması gerekir. Ama uyarı olarak artık bu hesabı geri alamazsınız diye uyarıda bulunuluyor. Yani bu işlemler biraz zor.

Facebook hesap dondurma

İlk önce olur da hesap kapatıp sonra pişmanlık yaşamamanız için öneri adım olarak Facebook hesap dondurma işlemini önereceğiz.

  • Bilgisayar veya telefondan tarayıcıyla Facebook hesabınıza girip yukarıdaki ok simgesine tıklayınız ve ayarlara giriniz.
  • Yan kısımdan “Genel” bölümüne girelim.
  • Yan bölümden “Hesabı yönet” seçeneğindeki “Düzenle” yazısına tıklayın.
  • En alt seçenekte “Hesabını dondur” yazısına tıklayıp ve hesap giriş şifrenizi yazınız.
Facebook-hesap-silme-linki-3 Facebook hesap silme linki 2020
Facebook hesap dondurma
Facebook-hesap-silme-linki-4 Facebook hesap silme linki 2020
Hesap nasıl dondurulur
Facebook-hesap-silme-linki-5 Facebook hesap silme linki 2020
Talep için bağlantı adresi

Facebook hesap silme iPhone Android

  • Facebook hesap kapatma için direk işlem linki SİLME tıklayın.
  • Burada hesabı dondurma, bilgileri indirme, yönetici ayarları ve uygulamalarınızı yönetme seçenekleri çıkacak.
  • Sonra Facebook “Hesabı sil” butonuna tıklayalım.
  • Hesabın size ait olduğunu doğrulamak için Facebook şifresini girmeniz istenecek. Uyarıdan sonra sil ile işlem başlayacak.
Facebook-hesap-silme-linki-6 Facebook hesap silme linki 2020
Facebook hesap silme linki 2020
Facebook-hesap-silme-linki-7 Facebook hesap silme linki 2020
Facebook hesap kapatma

Facebook hesap silme işleminde size 14 gün boyunca hesaba girmemeniz gerektiği uyarısında bulunulacak. Aksi durumda hesap tekrar açılacak.

Ek bilgi! Olur da yanlışlıkla Facebook hesap kapatma işlemini yaparsanız veya birisi hesabımı çaldı ve Facebook hesabımı kapattı sorunu yaşarsanız o zamanda kapatılan hesabı açma ile ilgili hazırlanan yazıları inceleyiniz. Orada Facebook iletişim linki bulunuyor.

teknik destek