Şimdi yükleniyor

iPhone ekranda parmak izi okuyucu geliyor

iPhone ekranda parmak izi okuyucu geliyor

iPhone ekranda parmak izi okuyucu geliyor

Nihayet Apple, iPhone’ da ekranda yer alan parmak izi okuyucusunu getiriyor. iPhone ekranda parmak izi okuma yakında…

Apple’ ın geç kaldığı özelliklerden biri olan ekrana gömülü parmak izi okuyucu nihayet yeni modellere yetiştirmeye çalışılacak.

teknik destek

Bilinen çoğu üretici ekrana gömülü tarayıcıyı yeni modellerinde denedi. Olumlu dönüşler alan üreticiler bu yeniliği farklı modellerinde de devam ettirme kararı aldı.

Apple’ ın ekranda parmak izi tarayıcısını getirme kararı iPhone’ a önemli bir yenilik oldu.

Yeni iPhone parmak izi ekranda yer alabilir

Çentik ekran tasarımına geçildiğinde fiziksel düğmeleri kaldıran Apple, bu seferde yeni parmak izi okuyucusuyla geliyor.

Fiziksel butonlar iPhone X ile kaldırıldı. Tasarımsal olarak Apple için önemli bir değişim oldu. Ama nedense parmak izi konusunda rakiplerinin gerisinde kaldı.

Bir yandan da yeni çıkan bir haberi paylaşmak istiyoruz. Apple’ ın geçen yıl iPhone satışlarında istediği başarıyı yakalayamamasında Çin’ in önemli bir payı vardı. Çıkarılan modeller Çin için pahallı bulundu. Apple’ da bu yıl Çin için özel iPhone çıkarma kararı aldı. Yeni iPhone’ da Face ID olmayabilir ve yerine parmak izi gelmesi bekleniyor. İşte bu haberle belkide Apple Çin sürümünde ekrana yerleştirilen parmak izini kullanabilir.

Yeni iPhone’ lar da aynı zamanda bir de ekran inceltilmesine gidilebilir.

iphone-parmak-izi-ekranda iPhone ekranda parmak izi okuyucu geliyor
iPhone ekranda parmak izi okuyucu geliyor
teknik destek