İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

“iPhone Ekranım Kırıldı” Diyorsanız Sizi Böyle Alalım

iPhone ekranım kırıldı” diyorsanız panik ve heyecan yapmadan rehber yazımıza göz atmaya devam edin. iPhone’un ekranının kırılması her iPhone kullanıcısının başına gelebilecek, olağan bir durumdur.

teknik destek

Her geçen yıl iPhone’ların ekran teknolojisi yükselse de, iPhone ekranlarının hassas bir yapıya sahip oldukları bilinen bir gerçek. Hal böyle olunca böyle bir durumda neler yapılabileceği konusunda bilgilendirme yapmak istiyoruz.

iPhone Ekranım Sapasağlam Duruyor Ama…

iPhone’unuzun ekranının kırılmaması için tedbir amaçlı neler yapabileceğinize gelin bir göz atalım.

Eğer ki kırılmaz cam filmi ve ekranı koruyacak yapıda bir kılıfa sahip değilseniz hemen böyle bir kılıf edinmelisiniz. Ortalama kalitede bir cam filmi ve kılıf etkili bir önlem almanız açısından yeterli olacaktır. Özellikle temperli/curved ekran filmi önlem alınması açısından en iyi çözüm olacaktır. Bu da takriben size 35-70 TL arasında bir fiyata mal olacaktır.

iPhone kılıfı konusunda seçici olmanızı öneririz. Hem telefonu elinize aldığınızda kullanımınızı engellemeyecek hem de iPhone’u ekran tarafında düz bir zemine koyduğunuzda, ekranın zeminle doğrudan temasını önleyen bir kılıf tercih etmeniz oldukça önemlidir. Orta kalitede kılıfların fiyatı 50-70 TL arasında değişmektedir. Lisanslı markaların kılıflarını satın almanızı öneririz. Sonuçta binlerce TL verip satın aldığınız iPhone’u korumak için 10 TL’lik bir kılıf almak hiç doğru bir adım olmayacaktır.

Bütün Önlemlerine Rağmen iPhone’umun Ekranı Kırıldı!

Kırılan iPhone ekran değişimi! Aldığınız tüm önlemlere rağmen iPhone ekranınız kırıldı. Şimdi ne yapacaksınız? Böyle bir durumda öncelikle yapacağınız ilk şey yetkili bir servisin (Apple Premium Reseller veya Apple Store) yolunu tutmak olacaktır.

Servis, ekran kırılmasının garanti kapsamında değerlendirilmediğini ve iPhone modelinize göre değişen fiyatlarda ekran değişim ücreti çıkartacaktır. Yani, iPhone’unuzun garantisi olsa bile bir ücret ödemek zorundasınız. Apple’ın Türkiye’de uyguladığı iPhone ekran değişim fiyatları için ilgili yazımıza bakabilirsiniz. Elbetteki garanti kapsamında ödeyeceğiniz ücret garanti kapsamı dışında ödeyeceğiniz ücretin yanında oldukça uygun seviyede olacaktır.

Ne yazık ki akıllı telefon üreticileri ekran değişimi veya ekran onarımı konusunda müşterilerine pek insaflı yaklaşmıyorlar. Ancak Apple, bu konuda kullanıcılarına biraz daha insaflı davranarak ek bir teklifte daha bulunuyor. Apple Store’larda başta olmak üzere, Apple Premium Reseller’de de sunulan bir defaya mahsus cihaz değişim hakkınız mevcut. Kimi yetkili servisin bu konuda kolaylık sağlamadını/böyle bir teklifte bulunmayabileceğini belirtelim.

Bu yüzden imkan varsa öncelikli tercih Apple Store’a gitmeniz olmalıdır. Öncesinde randevu almanız gerektiğini belirtelim. Randevu aşamasında biraz zorluk çekebilirsiniz ancak probleminizin anında çözülecek olması bu zorluğa değecektir.

Ekran değişimi, mevcut iPhone’unuzun ekranının değiştirilerek size verilmesi hizmetidir. Cihaz değişimi ise her cihaza bir defaya mahsus olmak üzere, garanti kapsamında Apple’ın kullanıcı insiyatifinde sunduğu eski cihazı alıp yenisin verme hizmetidir. Ekranı kırık cihazınız geri alınarak çıkartılacak ücret dahilinde yeni iPhone’un teslimi yapılmaktadır.

Apple Store’a gitmeyi tercih eden kullanıcıların muhakkak randevu alması gerektiğini tekrar vurgulayalım. Randevu almak için apple.com/tr/retail

Paylaştığımız tüm bilgiler ve fiyatlar elbetteki değişiklik gösterebilir. Bunun için doğrudan Apple Destek hattını veya en yakın yetkili servisle görüşmenizi tavsiye ederiz.

müşteri hizmetleri