Loading Now

iPhone Face ID kullanım önerileri

iPhone Face ID kullanım önerileri

iPhone Face ID kullanım önerileri

Son Güncelleme tarihi 19 March 2024 by Teknoloji Haber

Face ID nedir bilen çok yok diye düşünüyoruz. Bu yazıda iPhone Face ID kullanımında genel bazı önerilerimiz olacak.

teknik destek

Apple, iPhone cihazlarında kullandığı teknolojilerle müşteri portföyünü her zaman ileri bir seviyeye taşımaktadır. Cihaz içerisindeki teknolojiler, bu sayede kullanıcıların daha doğru bir işletim sistemine sahip olmasını sağlıyor. Kullanıcı dostu teknoloji, Apple ürünlerinin en büyük özelliklerinden bir tanesidir. iPhone, Face ID teknolojisini de bu amaçla geliştirdi. Face ID teknolojisi sayesinde, kullanıcılar rahatlıkla işlemlerini bu yenilik üzerinden gerçekleştirebilir. İşlemler Face ID ile onaylanır ve şifre yerine yüz tanıma sistemi kullanılır.

Face ID Teknolojisini kullanma

Face ID, ayarlanmadan kullanılmaz. Bu yüzden içerisindeki şifreleme tekniğinin başarıyla yerine getirilmesi gerekir. Truedepth kameranın önü kapatılmamalı ve açık bir şekilde açıya sahip olmalıdır. Lens ve gözlük kullanımı, Face ID teknolojisinin önüne geçmez. Ayarlamaları gerçekleştirmek için kol mesafesi yani 30 santimetre civarında bir uzaklıktan işlemi yapmak gerekir.

iPhone-Face-id-kullanma-onerileri-2 iPhone Face ID kullanım önerileri

Ayarlama işlemleri: Ayarlar menüsünden Face ID kısmına girmek lazım. Parola girmek, burada opsiyon olarak sunulmuştur. Face ID teknolojisinin ayarlamasına geçilince, iPhone cihazının dik bir şekilde tutulması gerekir.

Yüz, cihazın tam karşısına gelince başlat seçeneğine dokunmakla işlem başlayacaktır. Yüz, ekrandaki çerçevenin içerisinde kalacak şekilde konumlandırılır. Başınızı hareket ettirmeden işlem yapmanız, işlemin daha hızlı şekilde son bulmasını sağlayacaktır. İlk okumanın ardından sürdür seçeneğiyle ikinci tarama işlemin geçilmektedir. İkinci taramanın da aynı şartlarda tamamlanmasıyla birlikte Face ID tanıma işlemi başarıyla sona ermiş olacaktır.

iPhone-Face-id-kullanma-onerileri-3 iPhone Face ID kullanım önerileri

teknik destek