İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

iPhone Kilit Ekranını Her Gün Ortama 80 Kere Açıyoruz

iPhone bağımlılığı gerçeği Apple’ın son verilerine göre yüzünü en belirgin şekilde göstermiş durumda. Apple’a göre bir iPhone’un ekranı günlük ortalama 80 kez açılıyor. Apple yöneticileri geçtiğimiz Cuma günü düzenledikleri basın toplantısı sırasında bazı verilerini de paylaşarak merak edilenleri gün yüzüne çıkarttılar.

iPhone kullanıcılarının büyük çoğunluğu cihazının kilidini açmak için Touch ID kullanıyorlar. Hatta iPhone kullanıcılarının %89’unun Touch ID kullandığı belirtiliyor. Apple bazı iPhone kullanıcılarının 130’dan fazla kez ekran kilidini açtıklarını belirtiyor ki bu iPhone bağımlılığı ortalamasının ziyadesiyle üstünde bir rakam.

Apple kullanıcılarının büyük çoğunluğunun siber güvenlik sorunlarını dikkate aldıklarını belirtiyor. Apple yetkililileri hantal PIN kodları ve parola korumasının yerini alan Touch ID’nin kullanıcılarının rahatsız etmediğini ve güvenlik sorunu oluşturmadığını söylüyor. Şimdi ise iPhone’ların büyük çoğunluğu Touch ID ile korunuyor ve parmak izi yedeklemelerine yine yedekleme kodu olmadan erişim sağlanamıyor.

Tabiki iPhone kilidini açmadan da pek çok iPhone kullanıcısı cihazını kontrol edebiliyor. Kilit ekranında bildirimlerin kontrol edilmesi, metin mesajlarını görüntüleme ve cevap verme, cevapsız çağrılarını görebilmek kilit ekranından mümkün. Bu da kimi kullanıcının iPhone kilidini açmaması için bir neden olarak görülüyor.

Ancak Apple’ın verilerine göre, ortalama bir iPhone kullanıcısı günde tam 80 kere iPhone kilidini açıyor.