iPhone kullanıcılarına kötü haber: Apple desteğini kesiyor!

iPhone X Yeşil Ekran Sorunu nasıl çözülür

Apple şimdiye dek almış olduğu kararlarla bazı eski iPhone’lardan elini ayağını çekiyor. iOS 12 güncellemesiyle beraber eski iPhone’lara kötü haber kapıda. Apple’ın yeni gelecek güncellemesi birkaç iPhone modelini ölüme sürükleyecek.

teknik destek

Apple‘ın en fazla beğeni alan cihazı 5S kullanıcılarını üzecek bir haber kapıda bekliyor. Apple resmi bir açıklama yapmamasına rağmen, şirkete çok yakın kaynaklara göre Apple, iPhone 5S için desteğini bitireceği söyleniyor.

apple 1

Apple’ın birkaç yıl önce satışa çıkardığı ve tasarım olarak büyük beğeni almayı başaran iPhone 3G cihazı artık çoğu uygulamayı çalıştırmıyor. Apple bu telefonları ölüme terk etmişti ve WhatsApp bile kullanılamıyordu.

apple 2

Ardından satışa çıkan ve ilk günden itibaren çok büyük ilgi göre iPhone 4, artık Apple’ın aklından çıkmış mazide kalmış bir telefon olarak biliniyor. Zaten birçok uygulamayı çalıştırmadığını biliyoruz.

Birçok batarya sıkıntısıyla gündeme oturan iPhone 5, çıktığı gün tasarım farklılığı nedeniyle, Apple’ın iOS 11 ile gözünden sildiği bir telefon olarak mazilerde yerini alacak.

Apple’ın daha ekonomik fiyatlı telefonu iPhone 5C plastik tasarımı ile ucuza pazarlanan ancak pek fazla ilgi görmeyen modeli oldu.

apple 3

Tüm bu cihazların desteğini Apple, açıklama yapmasa bile kesecek gibi duruyor. Açık konuşmak gerekirse Apple, artık iPhone 6‘ya dek destek verecek ve önümüzdeki yıl içerisinde iPhone 6 için bile desteğini kesebilir diye düşünüyoruz.

iPhone X, ve iPhone 7 modelleri ise şuan için gönül rahatlığıyla kullanılabilir.

müşteri hizmetleri

Comments are closed.