iPhone Kullanıcılarının Yüzde 70’ine Göre Apple’dan Başka Bir Marka Yok!

Apple Türkiye

Samsung yeni Galaxy Note 8‘ini duyurdu.

teknik destek

Apple da yakında aynı şeyi yapacak -en azından dedikodular bunun olacağını söylüyor ve şimdiye kadar söylentilerin asla yanlış çıkmadığına tanık olduk-.

Peki, iPhone dışında herhangi bir akıllı telefon bir iPhone kullanıcısının ilgisini çeker mi? Cuma günü sonuçları paylaşılan bir ankete göre “hayır”.

Bu ayın başlarında, pazarlama platformu Fluent tarafından yapılan araştırmada, 2.117 yetişkin akıllı telefon kullanıcısına telefonuyla ilgili bazı sorular soruldu. Apple için kullanıcıların duyguları oldukça güçlü görünüyor.

iPhone kullanıcılarının yüzde 80’i iPhone kullanma devam etmeyi planladıklarını söylüyor. Araştırmanın bir başka tarafın ise kullanıcıların yüzde 47’sinin en az 4 iPhone sahibi olduğu bilgisi yer alıyor. Bu 4 iPhone’dan kastedilenin 4 farklı iPhone modeli mi ya da şimdiye kadar peş peşe 4 iPhone modeli mi almışlar, bu belirsiz.

Araştırmanın en dikkat çekici tarafı ise kullanıcılara bir sonraki telefonunun iPhone dışında bir akıllı telefon olup olmayacağı ve katılımcıların yüzde 70’i Apple’dan başka bir marka bilmediklerini söylüyor.

Bunun Apple’a karşı derin bir aşk olduğunu düşünebilirsiniz. Zaten katılımcıların yüzde 67’si iPhone’u satın alabilecekleri en iyi telefon olarak gördüklerini belirtmişler. Ve bu sadık kitlenin yüzde 41’i asıl gerçeği verdikleri cevap ile ortaya koyuyorlar; iOS’a çok alıştıklarını.

Sanırım ben de o kategoridenim. Diğer akıllı telefonlara baktığımda gördüğüm tek şey “çöp”. Evet, ç-ö-p. Çünkü iPhone’u bırakıp başka bir akıllı telefona geçmek demek işlerin raydan çıkacağı anlamına geliyor, en azından benim için bu şekilde. Mac’imle ve Apple Watch’umla derin bir entegrasyona sahip olan iPhone’umun yerini başka hiçbir akıllı telefonun dolduramayacağı bir gerçek.

Siz de sadece bir iPhone kullanıcısıysanız bu durum aynen sizin için de geçerli. Belki probleminiz iPhone’un pilinizin kapasitesinin düşük olması ve akabinde pil ömrünün bir gün bile gitmemesi olabilir ama diğer akıllı telefon kullanıcıları daha satın alalı bir yıl bile olmamış telefonlarında takılmalardan, kasılmalardan muzdaripler.

Bu durumda, Apple’ın marka değerinin aslen kullanıcı sadakati ve sevgisinden geldiğini söylemek abartılı bir söylem olmayacaktır.

Ayrıca yapılan araştırmada, iPhone kullanıcılarına bir sonraki iPhone modellerinin hangisi olacağı da sorulmuş.

Katılımcılar, tanıtımı yaklaşan iPhone 7s ve iPhone 7s Plus’ın, iPhone 7’ye benzer bir tasarıma sahip olacağını ancak kablosuz şarj ve geliştirilmiş kamera gibi ek özellikleri olacağından iPhone 7s’e geçiş yapabileceklerini söyleseler de asıl iştah kabartıcı ve satın almayı düşündükleri modelin OLED ekran ve yepyeni tasarım ile gelmesi beklenen iPhone 8’de olduklarını söylemişler.

Katılımcıların yüz de 40’ı iPhone 8, yüzde 17’si iPhone 7s Plus’ı ve yüzde 17’si ise iPhone 7s’ten yana tercih yapmışlar.

müşteri hizmetleri

2 Comments

  1. Güzel bir yazı olmuş, tüm mobil işletim sistemlerini yeterince kullanmış biri olarak sonuna kadar katılıyorum. Sadece işletim sistemi değil, Apple ürünlerinin materyal kalitesi de üstün tabii

  2. malesef benım ıcınde iphone dan başka telefon tanımam ve tanımıyorumda. Hayırlısı ıle iphone 8 beklıyorum.

Comments are closed.