Şimdi yükleniyor

iPhone Modem Olarak Nasıl Kullanılır?

iphone-modem-olarak-kullanma

iPhone Modem Olarak Nasıl Kullanılır?

Son Güncelleme tarihi 27 Haziran 2017 by

iPhone’u modem olarak kullanabileceğinizi biliyor muydunuz? Belki biliyordunuz ama nasıl yapıldığını hiç görmemiş olabilirsiniz.

teknik destek

Evet, kimi zaman ofisimizden veya evimizden uzak olabiliriz ve böyle bir durumda bilgisayarımızdan internete erişmemiz gerekiyor olabilir. İşte tam da bu anda imdadımıza iPhone’umuz yetişir. Evet sadece birkaç dokunma ile iPhone’unuzu modem olarak kullanabilir, bilgisayarınızı iPhone’unuz yardımıyla internet erişimine açabilirsiniz.

Öncelikle ana ekranınızdan Ayarlar’a gidin. Kişisel Erişim Noktası menüsüne dokunun ve üst kısımda yer alan Kişisel Erişim Noktası seçeneğini etkin hale getirin. Bu adımda iPhone’unuzun ekranına iki seçenek gelecektir.

  1. İlk seçenek Wi-Fi ve Bluetooth bağlantısını kullanmanız ikinci seçenek ise yalnızca USB seçeneğini kullanmanızdır.
  2. Wi-Fi ve Bluetooth’u açarak iPhone’unuzu modem olarak kullanmanız durumunda herhangi bir kabloya ihtiyacınız gerek yoktur. Kablosuz olarak bilgisayarınızı iPhone’unuza bağlayabilir ve internete bağlanabilirsiniz.

USB seçeneğini seçmeniz durumunda ise yapmanız gereken tek şey USB çıkışlı ve lightning girişli kablonuzu kullanarak bilgisayar ile iPhone’unuzu birbirine bağlamanız olacaktır.

O anki durumunuza göre seçiminizi yapın ve iPhone’unuzu modem olarak kullanmaya başlayın.

teknik destek